TO JE MVP! JOKIĆ PREDVODIO DENVER DO TRIJUMFA: Novi rekord srpskog košarkaša (VIDEO)

16. 03. 2021. u 07:33

Nikola Jokić je novim dvostrukim dvocifrenim učinkom predvodio Denver u ubedljivoj pobedi nad Indijanom sa 121:106 (32:32, 33:24, 22:35, 34:15).

ТО ЈЕ МВП! ЈОКИЋ ПРЕДВОДИО ДЕНВЕР ДО ТРИЈУМФА: Нови рекорд српског кошаркаша (ВИДЕО)

Tanjug

Iako na početku meča Jokić nije bio najprecizniji, utakmicu je završio kao najefikasniji igrač sa 32 poena uz 14 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

Time je ostvario 35. dabl-dabl u sezoni a to mu je i 227. utakmica sa dvocifrenim učinkom čime je izjednačio dosadašnji rekord legendarnog centra Dikembea Mutomba.

Iako nisu dobro počeli meč košarkaši Denvera su u završnici prvog poluvremena uspeli da pojačaju tempo i dođu do dvocifrene razlike sa 57:37 koju je Infijana u samom finišu ipak smanjila na devet poena.

U nastavku su gosti pokušali da se vrate u meč ali su uspelu samo da smanje prednost domaćina jer se u završnici meča opet razigrao Jokić koji je u završnih pet i po minuta ubacio devet poena.

U timu pobednika uz Jokića dvocifreni su sa po 20 pena bili Porter i Barton , a Džamal Mari i Džamajhal Grin dodali su još po 16 poena.

Kod gostiju Malkolm Brogon je imao 24 poena, šest skokova i četiri asistencije, Džastin Holidej je upisao 19, a Karis Levert 17 poena. Domantas Sabonis stao je na samo 10 poena, ali uz 10 asistencija i devet skokova.

Prethodne noći od srpskih košarkaša na parket je izlazio još samo Nemanja Bjelica koji je u porazu Sakramenta protiv Šarlota postigao devet poena i imao četiri skoka, a loša vest za njegov tim je da je Begli doživeo prelom ruke.

Kingsima nije pomoglo 29 poena Foksa, pa je tako ove sezone sjajni Šarlot nastavio da oduševljava na istoku, potvrđujući da je napravljena dobra hemija.