VAŽNA POBEDA "ORLOVA": Srbija dobrom odbranom slomila Finsku

30. 11. 2020. u 17:43 >> 19:53

KOŠARKAŠKA reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu protiv Finske sa 75:66 i došla do drugog trijumfa u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

ВАЖНА ПОБЕДА ОРЛОВА: Србија добром одбраном сломила Финску

"Orlovi" su i prvu pobedu ostvarili protiv istog rivala (80:58). Ovo je važna pobeda izabranika Igora Kokoškova.

Srbija je odigrala bolje nego protiv Švajcarske. Nije ni sada bilo blistavo, ali je bar igra u odbrani bila na mnogo boljem nivou, posebno u prvom poluvremenu u kom je primila 25 poena.

Marko Simonović u duelu sa Šonom Hafom/FOTO: FIBA

Tokom celom meča je naša selekcija držala dvocifrenu prednost do koje je brzo došla. Ipak, Finci su uspeli u finišu prve četvrtine da dođu na minus šest - 59:65.

No, Srbija je odbila nalet i poenima Anđušića i Dangubića prelomila meč u svoju korist.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Danilo Anđušić sa 19 poena, pratio ga je Aleksa Avramović sa 17. Na drugoj strani Edon Maksuni sa 15, dok je Sasu Salin dodao 10 poena.

"Orlovi" sada imaju učinak 2-2, Finska 1-3, baš kao i Švajcarska, dok je skor Gruzije 4-0.

Finska - Srbija 66:75 (7:17, 18:18, 20:20, 21:20).

Dvorana: "Espo metro arena". Bez publike. Sudije: Joan Roso (Francuska), Serhi Zaščuk (Ukrajina), Aleksej Davidov (Rusija).

Finska: Haf 9, Kantonen 2, Madsen 9, Maksuni 15, Salin 10, Alanen 2, Dolenc 3, Koivisto, Lindbom, Nutinen 2, Valtonen 8, Vilson 6.

Srbija: Simonović 6, Dangubić 8, Pot 5, Kravić, Radanov 4, Apić 12, Zagorac, Simanić 4, Avramović 17, Dangubić 19, Jeremić, Peno.

ČETVRTA ČETVRTINA: Finska - Srbija 66:75

66:75 - Kraj utakmice.

62:73 - Dobra sekvenca "orlova". Sada je četiri vezana poena postigao Dangubić i ponovo je trener domaćih morao da uzme minut odmora i nacrta akciju za svoje igrače.

62:69 - Anđušić u ovim trenucim održava Srbiju. Vezao je košarkaš Burga četiri poena.

59:65 - Domaćin je serijom 5:0 došao do zaostatka od šest poena. Kokoškov je morao da pozove tajm-aut.

54:65 - Smanjili su Finci na minus sedam, no "orlovi" su brzo vratili dvocifrenu prednost poenima Apića i Avramovića.

51:61 - Polako ali sigurno naša selekcija gazi ka pobedi na ovom meču.

48:59 - Jedini koš za Srbiju u poslednjem perioda za sada je delo Marka Simonovića. Nakon njega je do poena došao i Apić.

TREĆA ČETVRTINA: Finska - Srbija 45:55

45:55 - Poenima Alekse Avramovića okončan je treći period. Naša selekcija na dobrom putu da upiše drugi trijumf u kvalifikacijama.

40:52 - Dobro je reagovala Srbija posle minuta odmora. "Orlovi" su pogodili tek drugu drugu trojku i obe su bilo delo Danila Anđušića.

38:45 - Polaganjem Džamara Vilsona domaćin je došao na minus sedam i to je primoralo Igora Kokoškova dazatraži tajm-aut.

34:43 - Održava naša reprezentacija prednost. Spuste domaći povremeno prednost, ali brzo Srbija vrati prednost.

30:41 - Poenima sa poludistance Anđušić je vratio dvocifreno vođstvo našoj selekciji.

30:37 - Finska je ovaj period otvorila trojkom, uzvratio je Pot poenima za dva.

DRUGA ČETVRTINA: Finska - Srbija 25:35

25:35 - "Orlovi" su primili koš u poslednjoj sekundi. Salin je bio precizan, a naša selekcija ide na odmor sa dvocifrenom prednošću.

19:31 - Malo se probudio naš rival. Nakon četiri minuta iz igre je poentirala Srbija, uradio je to Dangubić.

15:29 - Ne menja se mnogo stanje stvari na terenu. Srbija igra agresivno u odbrani, dok sigurnom igrom u napadu dolazi do poena.

12:28 - Marko Simonović je poentirao uz faul, potom je iskoristio i slobodno bacanje i tako je naterao stretaga domaćih da ponovo pozove minut odmora.

12:23 - Sigurna igra "orlova" u dosadašnjem toku meča. Finska ne može da se poveže u napadu.

9:20 - Dobro je Srbija otvorila i drugi kvartal. Agresivno u odbrani i sigurno u napadu.

PRVA ČETVRTINA: Finska - Srbija 7:17

7:17 - Drugi put su stigli do dvocifrene prednosti naši košarkaši. Odbrana je za sada ključ ovog rezultata.

3:12 - Četiri poena je vezao Avramović i odmah je trener Finske bio prinuđen da zatraži tajm-aut i pokuša da prekine seriju "orlova".

3:10 - Srbija igra odlično u odbrani. Finska teško pronalazi način da poentira.

2:6 - Prvu trojku pogodila je naša reprezentacija. Uradio je to Danilo Anđušić, nakon što je promašio prvi šut.

2:2 - Dva minuta je naš rival bio bez koša. Srbija igra dobro u odbrani, ali se muči u napadu. U jednoj situaciji "orlovi" nisu uspeli da ubace loptu za pet sekundi.