EVROLIGA: Panatinaikos slavio nakon drame u podmoskovlju!

02. 10. 2020. u 21:12 >> 21:56

KOŠARKAŠI Panatinaikosa si slavili na otvaranju nove sezone u Evroligi, kao gosti savladali su ekipu Himkija rezultatom 76:78.

ЕВРОЛИГА: Панатинаикос славио након драме у подмосковљу!

PAO je bolje otvorio meč, te su nakon deset minuta imali prednost  24:17.

Ruski tim je do poluvremena uspeo da se probudi i smanji na svega dva poena zaostatka.

Nakon poluvremena preporođeni su bili košarkaši Himkija. Zajcev je dirigovao ekipom iz Podmoskovlja, do kraja deonice imali su tri poena prednosti.

Neizvesno je bilo do samog kraja meča. Papapetru je u poslednjih deset minuta bio "isk faktor"

Na pola minuta do kraja sa penala Fišer donosi pet poena gostima, Dairis Bertas brzom trojkom vraća nadu domaćem sastavu, ali su uspeli grčki košarkaši da sačuvaju koš u završnici.

Papapetru je predvodio goste sa 16 poena i osam skokova, pratili su ga Mitoglu sa 12 poena,kao i Bentil sa 11 poena i Bohoridis i Foster sa po 10.

Nemanju Nedovića šut nije služio, te je meč završio sa samo sedam poena uz četiri asistencije.

Kod Himkija 15 poena i sedam skokova Bukera, 14 je dodao Dairis Bertans, 12 je ubacio Miki, dvocifren sa 11 poena i Slava Zajcev (5as, 3sk).