IZA SVEGA STOJI TEODOSIĆ! Nekadašnji ljubimac delija najzaslužniji za njihovo dovođenje!
Proslavljeni plejmejker obavio ogroman posao u prelaznom roku.
Photo: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović
KK Crvena zvezda imala je najuspešniji prelazni rok u klupskoj istoriji, iz kog su i proizišli uspešni rezultati na evroligaškoj pozornici.
Izabranici Saše Obradovića imaju velike šanse da se nađu u Top 6, iako su u poslednjem meču nesrećno poraženi kod kuće od Makabija iz Tel Aviva (82:83).
Međutim, malo ko zna da iza prethodnog dovođenja kvalitetnih pojačanja, uz standarnu ekipu iz sportskog sektora, stoji, ni manje ni više, nego legendarni as - Miloš Teodosić.
FOTO: Ata images
Upravo je proslavljeni plejmejker, kako saznaje "Mahbet sport" bio najzaslužniji za dovođenje Semija Odželeja, Ebuke Izundua i Džordana Nvore, na čiju je preporuku pomenuti trio stigao iz Valensije, Galatasaraja, odnosno, Efesa.
Foto: Tanjug/VLADIMIR ŠPORČIĆ
Naime, Teodosić je preporučio čelnicima Zvezde pomenute košarkaše, koji su se ispostavili kao pun pogodak.
Preciznije, Nvora je odmah postao lider tima i najbolji igrač u ekipi Saše Obradovića. Ništa manje zasluge idu na račun borbenog Semija Odželeja, koji je "ratničkim zalaganjem" na parketu zadobio epitet miljenika delija.
U poslednjim utakmicama, centar Ebuka Izundu se pokazao kao pun pogodak, uprkos manjoj minutaži od Džoela Bolomboja i Donatasa Motejunasa, koji dobijaju više šansu na parketu.
FOTO: Ata images
Nigerijac je stigao iz Galatasaraja kao treća opcija na centru, ali je izrastao u zver pod koševima. Blistavom igrom protiv Monaka (22 poena, 12 skokova) naterala je i trenera Obradovića da prizna da takav doprinos niko nije mogao da predvidi.
Samo je Teodosić prepoznao njegove kvalitete kada je učestvovao u njegovom dovođenju, kao i kod prethodne dvojice navedenih. Istina, bilo je i promašaja poput Devontea Grejema, ali su se Nvora, Izundu i Odželej pokazali kao sjajna rešenja.
Preporučujemo
AMERI SU TOTALNO ZATEČENI! Evo šta Nikola Jokić neće biti kad završi karijeru
09. 02. 2026. u 07:05
MAMIĆEVE REČI DIGLE REGION NA NOGE! "To je bezobrazno, bolesno! Ne mogu da verujem..."
30. 03. 2026. u 17:20
NEMAČKA SE OZBILjNO PRIPREMA ZA MUNDIJAL: "Panceri" imaju velika očekivanja na predstojećem Svetskom prvenstvu
SIGURNI učesnik Mundijala, Nemačka želi da reprezentativnu pauzu završi novom pobedom pred svojim navijačima na "MHP areni", dok Gana u duel ulazi uzdrmana serijom loših rezultata i bez mnogo samopouzdanja (20.45).
30. 03. 2026. u 11:30
GORAN IVANIŠEVIĆ "SAHRANIO" NOVAKA! Đoković nije psihički najjači, niti ima najbolji ritern! (VIDEO)
Najnovije vesti iz tenisa tiču Gorana Ivaniševića. Novak Đoković je bio jedna od tema kojom se bavio Hrvat, bivši Noletov trener.
30. 03. 2026. u 13:20
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)