DA LI JE VREME ZA POVRATAK U EVROPU? Evo šta je Bogdan Bogdanović doživeo od Klipersa
Los Anđeles klipersi savladali su Sakramento kingse rezultatom 114:11 (17:27, 31:22, 31:28, 35:34) u još jednom utakmici na kojoj srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović nije dobio minuta na parketu.
FOTO: Tanjug/AP
Iako je ostao u Los Anđeles klipersima nakon isteka prelaznog roka 5. februara, kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović i dalje čeka priliku da istrči na parket, a ne dobija je uprkos brojnim trejdovima njegovog kluba.
Posle 12 minuta u teškom porazu od Klivlenda, ovoga puta nije dobio ni sekund igre, iako je potpuno oporavljen i na raspolaganju stručnom štabu.
Nakon što je Džejms Harden, na sopstveni zahtev, poslat u Klivlend, Klipersi su u razmeni dobili Darijusa Garlanda, ali bivši Ol-star još nije spreman za debi.
Pored toga, ekipa je ostala i bez startnog centra Ivice Zubca, koji je poslat u Indijanu u paketu za zaštićeni pik prve runde i Benedikta Maturina, čiji se nastup takođe još uvek čeka.
Iako često ima problema sa povredama i formom, Kavaj je još jednom pokazao da, kada je potrebno, može da igra na nivou najboljih dana.
Protiv najslabije ekipe u ligi, Klipersi nisu blistali na startu - Kingsi su već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost. Ipak, zahvaljujući Lenardu i Kolinsu, gosti su se brzo vratili u meč i na poluvreme otišli sa minimalnim zaostatkom.
Treća četvrtina donela je preokret, a u poslednjih 12 minuta Klipersi su ušli sa blagom prednošću. Tada je Lenard u potpunosti preuzeo kontrolu - poentirao je u serijama, kontrolisao skok i razigravao saigrače, što je bilo dovoljno da se slomi otpor Kingsa, koji su celo drugo poluvreme igrali uglavnom sa rezervnim sastavom.
Lenard je meč završio sa 31 poenom, devet skokova i sedam asistencija. Značajnu podršku imao je u Kolinsu sa 22 poena, dok su Dan i Lopez dodali po 15, a Džons 13 poena.
U redovima Sakramenta najefikasniji su bili Monk sa 18 poena, Klifor sa 16, Koldvel sa 14, dok su Karter i Rejno ubacili po 12.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
MARAKANA SE TRESE! Crvena zvezda neće jednog, već četvoricu reprezentativaca Srbije
06. 02. 2026. u 12:54
"SAMO GLEDAJ SVOJA POSLA"! Oglasio se Dušan Mandić i poslao brutalnu poruku
06. 02. 2026. u 11:19
BURNO U HUMSKOJ! Partizan pokreće disciplinski postupak protiv Gajasa Zahida
06. 02. 2026. u 14:50
NEZAUSTAVLjIVA BARSA: Jamal i družinu jurišaju ka tronu Evrope, ima li Atletiko ono što je potrebno da ih zaustavi?
OD 21.00 na "Kamp Nou" Barselona dočekuje Atletiko Madrid u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, ovo će im biti već peti obračun od starta sezone, odlično se poznaju i ako je suditi po dosadašnjim obračuna trebali bi gledati pravi fudbalski spektakl.
08. 04. 2026. u 07:10
RUSI "RAZNELI" BRITANCE: Prvi put od početka rata u Ukrajini okršaj je bio "bez rukavica"
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... Rusi se polako vraćaju i - prvi put su za rivala imali i svoje velike protivnike na međunarodnoj sceni - a Velika Britanija se u tom sportskom okršaju nije dobro provela.
08. 04. 2026. u 16:26
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)