ZVEZDA JAČA OD HRVATSKE MRŽNJE: Crveno-beli pobedili Zadar u ABA ligi

12. 11. 2023. u 18:34

DAN nakon skandala, u kome je u dva odvojena incidenta u Zadru napadnuta Zvezdina delegacija, uključujući člana uprave, prijatelja kluba i srpske novinare, koji su povređeni prilikom pokušaja linčovanja od strane maskiranih huligana, Crvena zvezda je u pomenutom gradu Hrvatske pobedila KK Zadar rezulatom 74:81 (24:23, 19:22, 11:25, 20:11) u 7. kolu ABA lige.

ЗВЕЗДА ЈАЧА ОД ХРВАТСКЕ МРЖЊЕ: Црвено-бели победили Задар у АБА лиги

Jako ružan uvod je imao ovaj meč, ali kada je reč o košarci crveno-beli su zasluženo slavili, iako je domaći tim odigrao dobrih 20 minuta i tada bio je u zaostatku od samo dva poena - 43:45.

Prvo poluvreme obeležile su serije. Gosti su gubili sa 36:32, a onda su napravili seriju 11:0. Delovalo je da će se tada slomiti otpor tima iz Hrvatske, no usledio je odgovor i serija 7:0. Ipak, treća četvrtina bila je presudna za ishod ovog susreta.

Zvezda je taj period dobila sa 11:25. Ključna razlika je bila što su crveno-beli u tom kvartalu postigli pet trojki, dok rival nijednom nije bio precizan van linije 6,75.

Četvrta četvrtina bila je puko odrađivane posla za tim Janisa Sferopulosa. Domaćin nije uspeo da ugrozi protivnika, jedino što je uspeo Zadar jeste da ublaži poraz.

Najefikasniji kod pobednika bio je Rokas Gedraiti sa 19 poena, dok je Jago Dos Santos dodao 19. Na drugoj strani najviše se istakao Luka Božić sa 18, pratio ga je Arijan Lakić sa 12.

Crvena zvezda sada ima učinak 6-1, Zadrani su na 3-4.

Zadar - C. zvezda 74:81 (24:23, 19:22, 11:25, 20:11)

Dvorana: "Krešimir Ćosić". Gledalaca: 8.000. Sudije: Saša Pukl, Mario Majkić, Tomislav Stapić.

Zadar: Klarica 3, Vujačić 7, Žganec 7, Mazalin 5, Njegovan, Lakić 12, Mekić 2, Jambrović, Drežnjak 12, Grbić, Božić 18, Ramljak 8.

C. zvezda: Lazarević 3, Teodosić 6, Davidovac 7, Mitrović 8, Nejpir 5, Tobi 8, Bolomboj 7, Ilić, Nedović 6, Gedraitis 19, Kuzmić, Jago 12.

BONUS VIDEO: Srbi teško prihvataju da neko nešto bolje radi od njih, zbog ovoga su momci šampioni