AU, KAKVA PARTIJA BOGDANOVIĆA! Srbin dominirao, a na drugoj strani parirao mu nestvarni Batler! (VIDEO)

A. Ilić

20. 04. 2022. u 06:11

KOŠARKAŠI Atlanta Hoksa poraženi su u drugoj utakmici prvog kola plej-ofa od Majami Hitsa 115:105 u Majamiju.

АУ, КАКВА ПАРТИЈА БОГДАНОВИЋА! Србин доминирао, а на другој страни парирао му нестварни Батлер! (ВИДЕО)

U prvom poluvremenu gledali smo jednu uravnoteženu partiju. Nakon 12 minuta igre Majami je imao poen prednosti, dok je nakon 24 minuta ta prednost narasla na dva poena. Tek su u trećoj deonici Hitsi uspeli da prelome meč i uvedu ga u nešto mirniju završnicu.

Bogdan Bogdanović je odigrao fantastičnu utakmicu, postigao je 19 od svojih 29 poena u poslednjoj četvrtini, dok je Tre Jang ubacio 25 poena. Na drugoj strani imali su raspoloženog Džimija Batlera koji je odigrao jednu od najboljih utakmica karijere.

Batler je postigao 45 poena, uključujući i seriju 7:0 koju je napravio pod košem rivala u odlučujućim trenucima. Pogodio je bek Majamija trojku, uz dva zakucavanja i to sve u poslednjih 56 sekundi, što je bilo više nego dovoljno za novu pobedu i 2:0 u prvoj rundi plej-ofa.

U prvom poluvremenu videli smo čak 30 faulova, od čega 16 gostujućeg tima, a u jednom trenutku zbog sukoba na terenu duplu tehničku i isključenje dobili su Lauri i Hanter.

Uz odličnog Batlera, Tajler Hiro je ubacio 15 poena za Majami, dok je 14 upisao Maks Strus.

Naredni meč igra se u petak u Atlanti, gde Hoksi imaju odličan odnos pobeda i poraza ove godine, od januara 2022. godine 20-3.

U drugom sinoćnom meču Memfis je deklasirao Minesotu sa 124:96 i revanširao se gostima za prvi poraz u seriji.

Do pobede su došli sjajnom timskom igrom, a predvodio ih je Dža Morant koji je bio najefikasniji igrač meča sa 23 postignuta poena uz 9 skokova i 10 asistencija.