KOKARDA NA DRESU JUVENTUSA: Stara torinska dama 14. put trijumfovala u Kupu Italije

19. 05. 2021. u 22:52

FUDBALERI Juventusa osvojili su Kup Italije pošto su u finalu savladali Atalantu sa 2:1.

КОКАРДА НА ДРЕСУ ЈУВЕНТУСА: Стара торинска дама 14. пут тријумфовала у Купу Италије

EPA/EFE

Golove za staru damu postigli su švedski internacionalac Dejan Kuluševski u 31. minutu na asistenciju Mekenija i Federiko Kijeza u 73. minutu na asistenciju Kuluševskog. MAlinovski je postigao gol za Atalantu u završnisi prvog poluvremena.

Bio je ovo 14. trijumf u kupu za najtrofejniji italijanski klub, dok je Atalanta propustila priliku da posle 58 godina podigne drugi put u istoriji ovaj pehar.

Fudbaleri Juventusa naredne sezone će na dresovima nositi kokardu, krug u bojama itzalijanske zastave koji nose branioci Kupa, kao što osvajači Serije A nose štit-skudeto.

Meč u Sasuolu obeležio je i mali jubilej - 685. meč za Juventus legendarnog golmana Điđija Bufona.

EPA/EFE

Juventus će u poslednjem kolu Serija A imati priliku da obezbedi i plasman u Ligu šampiona, za šta mu je potrebna pobeda na gostovanju Bolonji.