LIGA ŠAMPIONA; Isključenje, preokret i luda pobeda Sitija (VIDEO)

A. Ilić

28. 04. 2021. u 22:55 >> 22:57

PSŽ je poražen u prvom polufinalnom meču Lige šampiona od Mančester sitija 1:2 (1:0).

ЛИГА ШАМПИОНА; Искључење, преокрет и луда победа Ситија (ВИДЕО)

Iako početak meča nije bio po volji gostiju, na kraju će sigurno biti zadovoljni pobedom.

Sve je sjajno počelo po PSŽ, poveli su Parižani u 15. minutu. Di Marija je izveo korner, a glavom je tukao Markinjos za vođstvo domaćina. Nakon gola imao je priliku Bernardo Silva, ali je dobro reagovao Navas. Do poluvremena je i Fil Foden oprobao udarac, šutirao je pravo u golmana domaćeg tima.

Siti je znatno angažovanije igrao u drugom poluvremenu. Zinčenko je poslao do Kevina de Brujnea, a Belgijanac ni kriv ni dužan bio je strelac u 64. minutu. Pokušao je da centaršutom pronađe nekog od saigrača, ali je cela odbrana, uključujući i Kejlora Navasa jako loše reagovala.

U 71. minutu imao je prekid engleski tim. Marez i Debrujne bili su kod lopte. Šutirao je Rijad, fantastičan udarac, pravo kroz odbranu, u mrežu Edersona. U 78. minutu veliki problem za PSŽ, Gej je oštro startovao na nogu Gundogana sa leđa. Nemac je završio sa bolnom grimasom na travi, a Idrisa Gej u svlačionici.

PSŽ - MANČESTER SITI 1:2
(Markinjos 15' - De Brujne 64', Marez 71)

Sudija: Feliks Brih

FK PSŽ: Navas, Baker, Kimpembe, Markinjos, Florenzi, Paredes, Gaja, Nejmar, Verati, Di Marija, Mbape

FK Mančester siti: Ederson, Žao Kanselo, Ruben Dias, Stons, Voker, De Brujne, Rodri, Gundogan, Foden, Marez, Bernardo Silva

KRAJ MEČA

90+3. MINUT - De Brujne šutira, korner za goste.

90. MINUT - Četiri minuta produžio je Filiks Brih meč.

88. MINUT - Nervoza u redovima domaćeg sastava. Tražili su fudbaleri PSŽ, crveni karton za De Brujnea, a Brih je samo odmahivao rukama.

84. MINUT - Marez ponovo preti, ali šutira pored gola

78. MINUT - PSŽ SA IGRAČEM MANjE - Gej je oštro startovao na Gundogana, nemački reprezentativac je sa bolnom grimasom završio na travi.

75. MINUT - Foden je šansu, pored gola je šutirao.

74. MINUT - Žuti karton dobio je i Nejmar.

71. MINUT - KAKAV GOL MAREZA - Siti preokreće! Rijad Marez sa slobodnjaka donosi vođstvo Mančester Sitiju.

69. MINUT - Paredes dobija žuti karton.

64. MINUT - GOL SITI  - Zinčenko šalje do De Brujnea, a Belgijanac šalje centaršut, međutim do gola niko nije dirao loptu, te je završila u mreži Navasa.

64. MINUT - Marez pokušava da pronađe Kajla Vokera, reaguje Markinjos tako što šalje loptu u korner.

61. MINUT  - Kevin de Brujne udara glavom, preko gola. Zasmetao mu je malo Kimpembe.

56. MINUT - Mbape je nanizao dvojicu protivničkih igrača po desnoj strani, malo je nedostajalo da Verati uveća prednost, na kraju samo korner.

55. MINUT - Siti ima veliki posed lopte u drugom poluvremenu. Ipak, bez konkretne prilike.

50. MINUT - Tvrd i nesadržajan početak drugog poluvremena.

45. MINUT - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. MINUT - VELIKA PRILIKA ZA SITI - Foden je šutirao snažno, ali pravo u Navasa koji je bio siguran.

41. MINUT - Nejmar je pao u šesnaestercu gostiju, a Brihu ne pada na pamet da pogleda VAR snimak

38. MINUT - Konačno odgovara Siti preko De Brujnea, Baker izbacuje u korner u presudnom trenutku.

33. MINUT - Nejmar dodaje do Di Marije, a Argentinac ubacuje na peterac, uspeli su da se odbrane gosti. Već u narednom napadu bio je usamljen Mbape u srcu šesnaesterca, a lopta ga preskače, na sreću gostiju.

28. MINUT - Paredes odlično tuče glavom na korner Nejmara. Lopta ide kraj gola. PSŽ za sada veoma opasan nakon prekida.

27. MINUT - Di Marija iz kornera šutira na gol, umalo je matirao golmana Sitija Edersona. Korner sada sa druge strane.

21. MINUT - VELIKA PRILIKA ZA SITI - Bernardo Silva iskosa sa peterca šutira, Navas zaustavlja njegov udarac.

15. MINUT - GOL PSŽ - Di Marija izvodi korner po desnoj strani, Markinjos glavom šalje loptu u mrežu Edersona!

13. MINUT - Izveo je korner Nejmar, Mbape šalje van šesnaesterca za Florenzija, njegov šut je izblokiran, novi pokušaj fudbalera PSŽ, ali ponovo se siti dobro brani.

12. MINUT - Lepršava igra Anhela di Marije koji uspeva da iznudi korner.

6. MINUT - Dobar tempo meča za sada, oba tima igraju otvoreno, ali u uvodnim minutima nema preteranog uzbuđenja.

3. MINUT - Nejmar je imao prvi udarac ka golu Edersona, nije ugrozio Brazilca na golu Sitija.

1. MINUT - Utakmica je počela