LIGA EVROPE: Tadić asistirao i promašio penal, Dinamo izgubio, Junajted u dobroj poziciji (VIDEO)

08. 04. 2021. u 23:08

FUDBALERI Ajaksa poržaženi su od Rome u Amsterdamu sa 1:2 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope. Dušan Tadić mogao je biti heroj "kopljanika".

ЛИГА ЕВРОПЕ: Тадић асистирао и промашио пенал, Динамо изгубио, Јунајтед у доброј позицији (ВИДЕО)

Reprezentativac Srbije je najpre sjajno asistirao Dejviju Klasenu u 39. minutu, ali je u drugom delu susreta promašio penal i omogućio rivalu da ostane u utakmici.

"Vučica" je to iskoristila, do izjednačenja je stigla u 57. minutu preko Lorenca Pelegrina.

Kada se činilo da će meč biti završen 1:1 Ibanjez je ostao sam u kaznenom prostoru Ajaksa i zakucao loptu u mrežu.

Mančester junajted je slavio protiv Granade u Španiji rezultatom 2:0, a golove su postigli Markus Rašford i Bruno Fernandeš.

Brzonogi fudbaler je sjajno primio loptu koju je poslao Viktor Lindelef i bez većih problema savladao golmana domaćih Ruija Silvu.

Trijumf timu Olea Gunara Solskjera potvrdio je Bruno Fernandeš koji jeu 90. minutu bio precizan sa bele tačke.

Dinamo je u prošloj fazi takmičenja senzacionalno izbacio Totenhem, ali je poklekao na svom terenu, pošto je poražen od Viljareala sa 1:0.

Trenutak odluke desio se u finišu prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu kada je Đerard Moreno realizovao jedanaesterac.

Arsenal je neočekivano odigrao 1:1 sa Slavijom iz Praga na "Emirejtsu" i to tako što je u četvrtom minutu nadoknade primio gol.

Mučio se domaćin da slomi otpor prvaka Češke i to je uspeo da uradi Nikolas Pepe u 86. minutu, ali je sve koji vole Arsenal šokirao Holeš.

Revašni su na programu narednog četvrtka.