FUDBALER OSUĐEN NA DECENIJSKU ROBIJU: Špijunirao Ruse, hteo da ukrade delove S-300! (VIDEO)
BIVŠI ukrajinski fudbaler Vasilij Vasilenko, osuđen u Rusiji na 12 godina zatvora zbog špijunaže, planirao je da delove sistema PVO S-300 prosledi ukrajinskom konglomeratu Ukroboronprom, saopštila je danas ruska Federalna služba bezbednosti (FSB).
Foto: Depositphotos/Ilustracija
Utvrđeno je da je Vasilenko prikupljao poverljive vojne informacije u vezi sa ruskim oružanim snagama, koje bi mogle naneti štetu nacionalnoj bezbednosti ako bi bile predate drugoj državi, navedeno je u saopštenju, preneo je TASS.
Krajem 2019. godine, Vasilenka su uhapsili službenici FSB dok je primao delove sistema PVO S-300 za državni konzorcijum Ukroboronprom, stoji u saopštenju FSB.
Preporučujemo
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Rusija je zgrožena! Ne može da veruje šta su uradili Turci (VIDEO)
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "Specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, uglavnom skrajnuta kada se o sportu radi, zbog brojnih međunarodnih sankcija. Ali, sportske vesti koje, u najavi, treba da obraduju Ruse - ponekad ih šokiraju. Kao ova.
30. 04. 2026. u 19:38
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)