TUHELOVA NULA NA STARTU: Čelsiju samo bod na debiju nemačkog stručnjaka

27. 01. 2021. u 21:16

FUDBALERI Čelsija i Vulverhemptona odigrali su meč bez golova u 20. kolu Premijer lige.

ТУХЕЛОВА НУЛА НА СТАРТУ: Челсију само бод на дебију немачког стручњака

Dan pošto je i zvanično promovisan na novu funkciju, nemački stručnjak je odmah imao zadatak da trgne ekipu, ali u meču 20. kola Premijer lige sa čvrstom ekipom Vulvsa, nije bilo jednostavno.

Gosti su došli po 0:0, vidi se to i po statistzici - Čelsijevih 79 odsto poseda naspram 21 odsto Vulvsa, 14 udaraca na gol uputili su plavci od čega pet u okvir, nula četiri, od kojih ni jedan u okvir gosti.

Čelsi je sada osmi na tabeli sa 30 bodova, sedam više od 13. Vulverhemptona.

U drugoj utakmici dana Barnli je sa 3:2 savladao Aston vilu, iako su gosti dva puta vodili na Terf moru.  Povela je Vila u 14. minutu preko Olija Votkinsa, Ben Mi je u 52. minutu pogodio za 1:1, a novu prednost ekipi iz Birmingema doneo je Džek Griliš u 68. minutu.

Dvajt Meknil je u 76. minutu izjednačio, a tri minuta kasnije Kris vud postavio je konačan rezultat.

Vila je deseta sa 29 bodova, ali i dve utakmcie manje, a Barnli je 15. sa 22 boda iz 19 utakmica.