SPEKTAKL U "SUPERKLASIKU": Boka i River odigrali sjajan meč - viđena četiri gola, ali i dva crvena kartona (VIDEO)

03. 01. 2021. u 09:17

KADA igraju Boka Juniors i River Plejt ne može a da ne bude interesantno. Tako je bilo i sada u novom "Superklasiku" na koji smo čekali punih 438 dana.

СПЕКТАКЛ У СУПЕРКЛАСИКУ: Бока и Ривер одиграли сјајан меч - виђена четири гола, али и два црвена картона (ВИДЕО)

Na "Bombonjeri" je bilo svega, samo ne pobednika. Viđena su četiri pogotka (2:2), dva crvena kartona i mnogo borbe u utakmici Kupa Dijego Armando Maradona.

Ovo je Boki da igra prvi meč protiv velikog rivala od kada nas je napustio legenda argentinskog fudbala. Domaćin je poveo u 10. minutu preko Ramona Abilje.

River je pokušavao da dođe do izjednačenja. To je uspeo da uradio u 74. minutu kada je mrežu rivala pogodio Federiko Điroti. Posle samo tri minuta Rafael Bore je doneo totalni obrt i sada je Boka Juniors bila u podređenom položaju.

Treba reći da je Boka od 58. minuta igrala sa desetoricom, pošto je vezista Horman Kampuzano dobio drugi žuti karton.

Istom merom je uzvratio Enco Perez i poravnao brojčano stanje igrača na travi "Bombonjere".

Na kraju je domaćin uspeo da izbegne poraz. Sebastijan Vilja Kano je pogodio na asistenciju Karola Teveza.

I jedni i drugi će za tri dana igrati polufinale Kopa Libertadoresa - Boka se sastaje sa Santosom, dok je rival Rivera ekipa Palmeirasa.