BUNDESLIGA : Bajern preuzeo čelo tabele

31. 10. 2020. u 20:27

ŠAMPION Evrope Bajern iskoristio je poraz Lajpciga i izbio na čelo Bundeslige posle šestog kola. Bavarci su ostvarili petu uzastopnu pobedu u novoj sezoni posle startnog poraza i sada imaju 15 bodova, koliko i drugoplasirana Borusija iz Dortmunda koja ima lošiju gol razliku.

БУНДЕСЛИГА : Бајерн преузео чело табеле

Strelci za pobednički tim bili su Tomas Miler sa penala u 13. i Serž Gnabri u prvom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu. Jedini gol za Keln postigao je Dominik Dreksler u 82. minutu.

Milioneri iz Dortmunda slavili su na gostovanju Arminiji, a dvostruki strelac bio je veteran Mats Humels, u 53. i 71. minutu.

Augsburg je pobedio na svom terenu Majnc sa 3:1. Ruben Vargas je doneo prednost Augsburgu u 40. minutu, izjednačio je Karim Onisivo u 64, a pobedu domaćem timu doneo je Andre Han golovima u 80. i 91. minutu.

Fudbaleri Ajntrahta i Verdera igrali su nerešeno 1:1. Verder je poveo u 51. minutu golom Džoša Sardženta, a izjednačenje i bod Ajntrahtu doneo je Andre Silva u 65. minutu.

Oba tima posle šest odigranih utakmica imaju po devet bodova.

U poslednjem meču dana, Menhengladbah je savladao RB Lajpcig sa 1:0. Jedini strelac bio je Henes Volf u 60. minutu.