U MILANU JE MILAN GAZDA: Godine su samo broj, Ibrahimović srušio Milan (VIDEO)

17. 10. 2020. u 20:27

FUDBALERI Milana pobedili su Inter sa 1:2 u derbiju "Dela Madonina" i tako zadržali maksimalan učinak posle četiri kola.

У МИЛАНУ ЈЕ МИЛАН ГАЗДА: Године су само број, Ибрахимовић срушио Милан (ВИДЕО)

Sjajan je bio Zlatan Ibrahimović i pokazao ljubiteljima najvažnije sporedne stvari na svetu da zaborave na godine, jer i dalje neumoljivo rešeta mreže.

Šveđanin je "rosonere" doveo do prednosti u 12. minutu. Iskusni 39-godišnjak je dobio priliku da iz penala savlada Samira Handanovića. Slovenac je zaustavio taj udarac, ipak lopta se obdila na nogu Ibrahimovića i iz tepozicije mu nije bilo teško da zetrese mrežu rivala.

Jedanaesterac je skrivio kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov, koji je faulirao upravo strelca gola.

Samo četiri minuta kasnije ponovo je Ibra bio precizan. Rafael Leao je odlično centrirao sa leve strane, ovaj je umakao odbrani Intera i drugi put se upisao u strelce.

"Nerazuri" su uspeli da smanje rezultat do odlaska na odmor, a gol je postigao Romelu Lukaku.

Pokušao je Inter u drugom delu da izbegne poraz. Sudija Marijani je u jednoj situaciji pokazao na belu tačku za ekipu Antonija Kontea, no onda je nakon konsultacija sa ljudima iz VAR sobe poništio jedanaesterac i dosudio ofsajd.

Milan je posle ove pobede ostao na čelu tabele sa 12 bodova, dok je Inter šesti sa sedam.