NEVEROVATNA UTAKMICA U HRVATSKOJ: Igrač Hajduka igrao sa slomljenom rukom, golman odbranio penal u 100. minutu

04. 10. 2020. u 08:14

TOKOM gostovanja Hajduka Gorici Splićani su imali prednost 1:0, da bi na kraju bili poraženi 2:1. Meč je obeležila povreda Stanka Jurića, koji je nastavio meč, te penal u 100. minutu.

НЕВЕРОВАТНА УТАКМИЦА У ХРВАТСКОЈ: Играч Хајдука играо са сломљеном руком,  голман одбранио пенал у 100. минуту

Kako je prenela zvanična stranica Hajduka Jurić je dobio jak udarac u ruku u 5. minutu utakmice, kada mu je napukla kost, sa tom povredom igrao je do 56. minuta, kada je zamenjen.

Jurića čeka pauza od najmanje dve nedelje. Druga neverovatna situacija bio je penal u 100. minutu meča.

Kalina je izvodio gol-aut, javili su se iz VAR sobe, Mudrinski je udario Žaira po nozi pri pokušaju šuta. Loptu je uzeo Žairo, izveo je najstrožiju kaznu, a Kalina je odličnom reakcijom sačuvao pobedu Gorice.

Da stvar bude potpuno apsurdna pobrinule su se sudije koje su i izvođenje penala pregledale u VAR sobi, sumnjalo se da je neko prerano utrčao u šesnaesterac, ali na sreću Gorice penal se nije ponovio, te je domaćin slavio preokretom 2:1.

Golove za domaćina postigli su Kristijan Lovrić u 62. minutu sa bele tačke i Žiloan Hamad u 76. minutu meča. Jedini gol za Hajduk postigao je Mijo Caktaš