PREMIJER LIGA: Sautempton šokirao Mančester junajted u sudijskoj nadoknadi

13. 07. 2020. u 22:59

FUDBALERI Mančester junajteda i Sautemptona odigrali su večeras nerešeno 2:2, u poslednjoj utakmici 35. kola Premijer lige.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Саутемптон шокирао Манчестер јунајтед у судијској надокнади

Sautempton je poveo u 12. minutu golom Stjuarta Armstronga, ali je domaći tim u roku od tri minuta preokrenuo rezultat.

Prvo je u 20. minutu mrežu Sautemptona pogodio Markus Rašford na asistenciju Entonija Marsijala, da bi se Francuz tri minuta kasnije upisao u strelce posle dodavanja Fernandesa.

Konačan rezultat posatvio je Majkl Obafemi u 97. minutu.

Junajted je ovim remijem prekinuo niz od četiri uzastopne pobede, ali i propustio šansu da na tabeli prestigne Lester i Čelsi. Ekipa sa Old Traforda je peta sa 59 bodova, koliko ima i Lester, odnodno ima bod manje od trećeplasiranog Čelsija.

Na drugoj strani, Sautempton je na 12. mestu sa 45 bodova.

U narednom kolu, Junajted gostuje Kristal Palasu, a Sautempton dočekuje Brajton.