TOTENHEM SLAVIO U DERBIJU LONDONA: Arsenal od sjaja do očaja, junak Aldervejreld

Beta

12. 07. 2020. u 20:00

FUDBALERI Totenhema pobedili su danas na svom terenu u londonskom derbiju Arsenal sa 2:1, u utakmici 35. kola Premijer lige.

ТОТЕНХЕМ СЛАВИО У ДЕРБИЈУ ЛОНДОНА: Арсенал од сјаја до очаја, јунак Алдервејрелд

Arsenal je poveo u 16. minutu lepim golom Aleksandra Lakazeta sa 20-ak metara. Tri minuta kasnije, posle nesporazuma među odbrambenim igračima domaćih Seada Kolašinca i Davida Luiza, izjednačio je Son Hjung Min.

Pobedu Totenhemu doneo je Tobi Aldervejreld golom u 81. minutu.

Obe ekipe se bore za plasman u Ligu Evropa. Totenhem je ostvario 14. pobedu i zauzima osmo mesto na tabeli sa 52 boda, dva manje od Šefild junajteda na sedmom mestu koje vodi u kvalifikacije.

Arsenal na devetom mestu ima 50 bodova, koliko ima i desetoplasirani Barnli.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su danas na svom terenu Everton sa 3:0 i popeli se na šesto mesto na tabeli.

Vulverhempton je poveo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Raula Himenesa iz penala, a prednost je udvostručio Leon Dendonker pogotkom u 46. minutu. Konačan rezultat postavio je Diogo Žota golom u 74. minutu.

Vulverhempton je prekinuo niz od dva poraza, a posle 14. pobede popeo se na šesto mesto na tabeli sa 55 bodova, tri boda manje ali i utakmicom više od petoplasiranog Mančester junajteda. Sedmoplasirani Šefild junajted ima 54 boda.

Everton je u poslednje tri utakmice bez pobede, posle 14. poraza zauzima 11. mesto na tabeli sa 45 bodova.

SPEKTAKL U ATINI: Olimpijakos bi da ispiše istoriju, viola da prekine post bez trofeja dug 23 godine!

SPEKTAKL U ATINI: Olimpijakos bi da ispiše istoriju, "viola" da prekine post bez trofeja dug 23 godine!

GRČKI velikan Olimpijakos i prošlogodišnji vicešampion Fiorentina boriće se za naslov novog prvaka Lige konferencija na ''OPAP areni'' u Atini (21.00). Pirej je od Atine udaljen samo desetak kilometara, tako da je jasno ko će imati veću podršku na ovom meču, ali uloga blagog favorita ipak pripada Violi koja se nada da će biti uspešnija nego što je bio slučaj pre godinu dana u Pragu.

29. 05. 2024. u 07:35