Ben zna sve o Zvezdi i Olimpijakosu: Prijateljstvo koje se retko viđa, vreme je za proslavu

Časlav Vuković

02. 05. 2026. u 15:30

FUDBALER Zemuna El Fardu Ben, koji je igrao i za Crvenu zvezdu i za Olimpijakos, rekao je ove subote da odlično zna da su dva bratska kluba i njihovi navijači povezani i pozvao "delije" da u što većem broju dođu na meč protiv Novog Pazara 9. maja.

Бен зна све о Звезди и Олимпијакосу: Пријатељство које се ретко виђа, време је за прославу

FOTO: FK Crvena zvezda

Crveno-beli će u subotu 9. maja od 18 časova dočekati ekipu Novog Pazara u meču 35. kola Superlige Srbije, a taj duel biće prilika da se obeleži 40 godina bratstva između Zvezde i Olimpijakosa.

- Igrao sam za obe ekipe, znam da su navijači povezani. Uvek kada dođete na "Marakanu", navijači pevaju i za Olimpijakos. To je stvarno lepo za čuti i takođe osetiti tu vrstu povezanosti između klubova - rekao je Ben za klupski sajt Zvezde.

Iskusni 36-godišnji fudbaler je veoma upućen u sličnosti Zvezde i Olimpijakosa.

- Klubovi su veoma slični, prvo zbog boja, pa onda i zbog navijača i ljudi koji rade u klubu. Takođe su oba kluba najveća u svojim zemljama.

Iskoristio je priliku fudbaler sa Komorskih Ostrva i da pozove navijače na utakmicu protiv Novog Pazara.

- Neka dođu i uživaju. Atmosfera će biti fantastična, kao i uvek, jer to je vrsta povezanosti i prijateljstva kakvo se ne viđa svaki dan. Vreme je da se slavi - zaključio je Ben.

Podsetimo, Crvena zvezda je prošle nedelje matematički obezbedila devetu uzastopnu titulu, a 37. u klupskoj istoriji.

Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

Štekare! Sandra Afrika žestoko o fudbalerima - Ni 50 evra da izvade za pesmu