SRBI "UKRALI ŠOU"! Engleze je baš zanimao ovaj meč, a imali su šta i da vide (VIDEO)

17. 09. 2023. u 17:12

ENGLESKA, usled fantastične Premijer lige, nema baš mnogo razloga da pomno prati dešavanja u drugim fudbalskim šampionatima, ali jedan meč španskog prvenstva danas je izazvao veliku pažnju na Ostrvu.

СРБИ УКРАЛИ ШОУ! Енглезе је баш занимао овај меч, а имали су шта и да виде (ВИДЕО)

Mejson Grinvud, jedan od najtalentovanijih fudbalera Mančester junajteda, nedavno je doneo odluku da posle godinu i po dana trajanja skandala vezanog za njega, karijeru nastavi u Španiji.

Mladi napadač, koji je prošao kroz medijski pompezno praćen sudski proces zbog optužbi za silovanje (koje su na kraju odbačene), suočio se potom sa surovošću profesionalnog sporta - iako nije kriv, u Mančester junajtedu je odlučeno da "nije dobro da se sa njim nastavi saradnja" (jer "šteti ugledu kluba"), pa je morao u drugu radnu sredinu.

Rešio je da, dok se formalno ne okonča saradnja sa Junajtedom, igra za Hetafe i danas je debitovao.

Mejson Grinvud na debiju za FK Hetafe protiv Osasune u španskom prvenstvu / FOTO: Tanjug/AP

Pratio se taj meč i u Engleskoj, da se vidi "kako je 21-godišnji Grinvud sada", i...

Iako je pružio dobru partiju za nešto malo ukazane šanse, Hetafe je na svom terenu pobedio Osasunu sa 3:2 (1:1) u vrlo uzbudljivom meču petog kola španske La Lige - i to zahvaljujući golovima srpskih reprezentativaca.

Pogotke za Hetafe postigli su Stefan Mitrović, sjajnim udarcem glavom u 36. minutu...

... zatim Hoze Anhel Karmona u 51. i Nemanja Maksimović u 86. minutu, za trijumf.

A taj poslednji gol desio se posle dobrog driblinga Grinvuda i kornera koji je izborio...

... posle čega je Nemanja Maksimović postao strelac:

Mitrović i Maksimović su odigrali ceo meč za Hetafe, a Grinvud je dobio šansu u poslednjih 13 minuta.

Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Iker Munjoz u 45. i Ante Budimir u 57. minutu iz penala.

Hetafe je deveti na tabeli sa sedam bodova, dok je Osasuna 12. sa šest. Hetafe će u narednom kolu gostovati Sosijedadu, dok će Osasuna dočekati Sevilju.

Bonus video: VELIKA FRKA NA MARAKANI: Ružne scene obeležile kraj 169. "večitog derbija"