UEFA BEZ MILOSTI: Srbija pred praznim tribinama dočekuje Mađarsku
EVROPSKA fudbalska unija kaznila je danas fudbalsku reprezentaciju Srbije igranjem jednog meča bez prisustva publike, zbog pogrdnog skandiranja navijača na utakmici sa Crnom Gorom u Podgorici.
FOTO: Ataimages
Navijači su razmenjivali uvrede na nacionalnoj osnovi u pobedi Srbije od 2:0 (27. mart), a UEFA je takođe izrekla i novčanu kaznu Fudbalskom savezu Srbije od 50.000 evra, kao i zabranu prodaje ulaznica za naredno gostovanje protiv Bugarske (20. jun) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.
Srbija će kaznu odslužiti 7. septembra kada u okviru Grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo dočekuje Mađarsku.
UEFA je navela da je Srbiji aktivirana uslovna kazna zbog prethodnog rasističkog vređanja navijača na utakmici Lige nacija prošle godine.
Sa 20.000 evra kažnjen je Fudbalski savez Crne Gore, koji će morati da zatvori deo svog stadiona u Podgorici za meč protiv Bugarske (10. septembar).
Srbija posle dva meča vodi u Grupi G sa šest bodova, druga je Mađarska sa tri boda (jedna utakmica), dok je Crna Gora posle dve utakmice treća sa tri boda.
Uefa je takođe izrekla kazne i fudbalskim savezima Poljske i Rumunije, zbog rasizma i diskriminacije.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
HRVATSKA U ŠOKU! Stigle katastrofalne vesti nakon rane eliminacije sa Mundijala
13. 07. 2026. u 07:16
IZAŠLA NOVA ATP LISTA: Evo na kom se mestu nalazi Novak Đoković nakon Vimbldona
13. 07. 2026. u 06:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila nekoliko zanimiljvih predloga.
13. 07. 2026. u 06:30
TENIS SA DRUGE PLANETE! Vimbldon dobio šampiona, finale u Londonu rešeno preokretom!
U finalu 139. Vimbldona, italijanski teniser Janik Siner pobedio je Aleksandera Zvereva iz Nemačke rezultatom 3:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4).
12. 07. 2026. u 20:55
SADA I ZVANIČNO! Dušan Alimpijević produžio ugovor do 2028. godine
Sada je stigla i potvrda, Dušan Alimpijević, produžio je ugovor sa Bešiktašem do 2028. godine.
12. 07. 2026. u 18:26
Komentari (3)