INTER SAMLEO ROMU I PREUZEO VRH: Italija ima novog lidera, ne zna se koji je gol lepši u derbiju (VIDEO)

23. 04. 2022. u 20:53

FUDBALERI Intera vratili su se na vrh tabele Serije A savladavši u derbiju 34. kola Romu sa 3:1.

ИНТЕР САМЛЕО РОМУ И ПРЕУЗЕО ВРХ: Италија има новог лидера, не зна се који је гол лепши у дербију (ВИДЕО)

Žoze Murinjo nije naišao na mnogo milosti od svog bivšeg kluba, s kojim je svojevremeno pokorio Evropu, jer su domaći "nerazuri" ispratili goste nazad u Rim praznih šaka, a moguće da će "vučica" dočekati kraj ovog vikenda i van šest pozicija koje vode na evro-scenu.

Goleadu na San Siru otvorio je u 30. minutu Damfris, posle akcije kao u video-igrici. Deset minuta kasnije, lep pogodak, iskosa s leve strane, postigao je Brozović, da bi na 3:0 povisio Lautaro Martinez, glavom posle kornera koji je izveo dvostruki asistent, Čalhanoglu.

Murinjova Roma je utešni pogodak dala pet minuta pre kraja, kada je Mkhitarjan precizno šutirao za konačnih 3:1. Na tabeli Serije A Inter sada vodi sa 72 boda, njegov gradski rival Milan ima jedan manje, dok je Roma peta sa 58, s tim da je odigrala meč više od Lacija, a dva od Fiorentine, koji su sakupili po 56 bodova.

Bonus video: Transfer zvezda - Ko je Erling Haland, najtraženiji fudbaler na svetu?

EKSKLUZIVNO: Pogledajte šta policija radi u kući Dankine majke (VIDEO)