PARTIZAN ŽELI DA NASTAVI NIZ: Od 2017. godine - pet od pet

M. Blažić

10. 02. 2022. u 09:00

DO pre pet godina turbulentno, povremeno sa mnogo mučenja i uz izlazak sa terena spuštene glave, a od 2017. rutinski. Tako izgledaju premijere Partizana u samostalnoj Srbiji kada je reč o drugom delu sezone, pa bi se moglo reći da tradicija "greje" izabranike Aleksandra Stanojevića pred početak proleća i subotnje gostovanje Radničkom u Nišu (14.30).

ПАРТИЗАН ЖЕЛИ ДА НАСТАВИ НИЗ: Од 2017. године - пет од пет

O problematici "drugog početka" može se govoriti u prvih deset godina lige Srbije. U tom periodu, Partizan je upisao samo četiri pobede, uz isto toliko remija i dva poraza. Za klub iz Humske je najbolnija bila prolećna premijera 2008. kada je poražen u večitom derbiju sa 4:1. Drugi poraz je iz 2016, koji je osim po debiju 16-godišnjeg Dušana Vlahovića ostao upamćen po preokretu OFK Beograda, kojim je anuliran vodeći gol Darka Brašanca - 2:1 (0:1).

Dva od četiri remija na startu drugog dela sezone u tom periodu upisana su na gostovanjima Novom Pazaru (1:1 i 0:0), a preostali protiv Zvezde 2009. (1:1) i Voždovca 2015. (3:3). Minimalac na Banjici protiv Rada 2017. (1:0), pokrenuo je "valjak" na putu ka osvajanju titule, a ujedno je značio i početak pobedničkog niza na prolećnim premijerama, koji i sada traje.

RADOST Fudbaleri Partizana/FOTO: FK Partizan

Đukićev Partizan 2018. je slavio u Lučanima 2:1, a da je pritom do četiri minuta pre kraja gubio. Gol povratnika u Humsku Marka Jevtovića u 86. minutu je doneo izjednačenje, a do celog plena su stigli autogolom Šatare tri minuta kasnije.

Od tada pa do danas usledile su tri ubedljive pobede, kao "pod indigom" pošto su Bačka, Radnik i Napredak savladani sa po 3:0. U sadašnjem timu igraju čak šestorica koji su u prethodne četiri godine pogađali na startu proleća. Jevtović je to učinio 2018, Gomeš 2019, Natho je protiv Radnika 2020. bio dvostruki strelac, dok su 2021. protiv Napretka pogađali Jović, Holender i Lazar Marković.

BEZ NAVIJAČA U PRAGU

PARTIZAN će u prvom meču baraža osmine finala Lige konferencija protiv Sparte u Pragu u četvrtak 17. februara biti lišen pomoći navijača. Česi su juče obavestili crno-bele da će se zbog epidemioloških mera na stadionu naći najviše 1.000 ljudi, a da gostujućim navijačima neće biti dozvoljen ulaz, kao ni kupovina ulaznica za utakmicu.