LAKO JE AJAKSU KADA JE TU TADIĆ: Srbin novim golom overio pobedu "kopljanika" u derbiju (VIDEO)

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

19. 12. 2021. u 16:36

AJAKS je došao do važne pobede. "Kopljanici" su u 17. kolu Eredivizije savladali Fejenord u Roterdamu sa 2:0, a drugi gol postigao je Dušan Tadić.

ЛАКО ЈЕ АЈАКСУ КАДА ЈЕ ТУ ТАДИЋ: Србин новим голом оверио победу копљаника у дербију (ВИДЕО)

Lako je ekipi iz Amsterdana kada ima srpskog reprezentativca u sastavu. Bio je ovo njegov sedmi gol u prvenstvu, a uz to ima i 11 asistencija.

Ajaks je do prednosti došao u najboljem mogućem trenutku. Igrao se 44. minut kada je Markos Senesi zatresao sopstvenu mrežu.

Pokušao je domaćin u nastavku utakmice da izbegne poraz, ali je Tadić utišao "De Kajp" u 80. minutu kada je bio precizan sa bele tačke.

Tim Erika ten Haga se na ovaj način vratio na pobednički kolosek nakon što je šampion Holandije u prošlom kolu poražen od AZ Alkmara (1:2).

Ajaks je prvi na tabeli sa 39 bodova, dva više od prvog pratioca PSV-a, ali ima i utakmicu više. Fejenord zauzima treće mesto sa 36 bodova.

BONUS VIDEO: TOP 10 NAJPLAĆENIJIH FUDBALERA: Koliko zarađuje Ronaldo a koliko Mesi...