ŠAMPIONI POSLE POLA VEKA: Spektakularan preokret Mineira za kraj vladavine Flamenga

03. 12. 2021. u 09:11

FUDBALERI Atletiko Mineira osvojili su prošle noći prvu titulu šampiona Brazila posle 50 godina, pošto su u gostima pobedili Baiju sa 3:2.

ШАМПИОНИ ПОСЛЕ ПОЛА ВЕКА: Спектакуларан преокрет Минеира за крај владавине Фламенга

Atletiko je ovom pobedom stigao do 81. boda i tako, dva kola pre kraja šampionata, stekao nedostižnih 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Flamengo.

Posle prvog poluvremena bez golova, Baija je povela sa 2:0 golovima Luiza Otavija u 62. i Žilberta četiri minuta kasnije, ali je Atletiko preokrenuo rezultat za samo pet minuta.

Prvo je Hulk smanjio na 2:1 u 73. minutu sa penala, da bi Keno sa dva pogotka, u 74. i 78. minutu, rešio pitanje pobednika na ovom meču.

Ovo je tek druga titula prvaka Brazila u istoriji kluba, što je nakon utakmice proslavljeno na ulicama Belo Horizontea.

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44