BEN PRESTIGAO DIJARU: Napadač Zvezde postao najbolji strani strelac u istoriji srpskog fudbala
PREŠIŠAO je i Lamina Dijaru, ljubimca Partizanovih navijača.
FOTO: FK CRVENA ZVEZDA
El Fardu Ben, najbolji legionar u istoriji Crvene zvezde, postavio je rekord u našem kupskom fudbalu koji će sigurno još dugo biti neprikosnoven.
Sa dva pogotka na meču sa Spartakom u nedelju, Ben je postao najbolji strani strelac srpskog šampionata - stigao je do brojke od 57 golova i preskočio partizanovca Dijaru, koji je deset godina bio usamljen na vrhu liste sa 56 datih pogodaka.
Obojica su obeležili zlatne periode "večitih". Dok su crno-beli harali našim terenima, Senegalac je za pet sezona provedenih u Humskoj (2007-2012, sa pauzom od jedne godine kada je bio u Al Šababu) do "pedesetšestice" stigao na 112 mečeva. Uloge su se promenile, pa je Ben jedan od simbola ove jake Zvezde, a 57 "recki" upisao je na deset mečeva manje od Dijare - 102. Golgeter sa Komora je prvenac u crveno-belom dresu upisao 7. marta 2018. protiv Vojvodine (2:1).
Ben je mnogo radosti Zvezdinim navijačima doneo i golovima u Evropi. U legendu su ušla dva hica u Salcburgu za istorijski plasman u LŠ, tresao je mreže Milanu, Liberecu, a jedini het-trik smestio je gibraltarskoj Evropi. Ove sezone je matirao golmana Kluža, što mu je bio 14. pogodak na međunarodnoj sceni i sada ga samo jedan deli od toga da prestigne Darka Pančeva, ispred su ostali Nikola Žigić (17), Bora Kostić, Dušan Savić (20) i Zoran Filipović (28).
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ BAJKE: Zverev staje na put najlepšoj priči Vimbldona
ARTUR Feri osvojio je srca mnogih ljubitelja tenisa širom sveta sjajnim nastupom na Vimbldonu, ali verujemo da će se njegova avantura danas okončati pošto će sa suprotne strane mreže na "Centralnom terenu" biti moćni Saša Zverev (14.30).
10. 07. 2026. u 12:00
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)