SJAJNO DRUGO POLUVREME NA "ETIHADU": Siti se revanširao PSŽ-u, Lajpcig držao čas fudbala (VIDEO)

24. 11. 2021. u 22:52

FUDBALERI Mančester sitija pobedili su PSŽ sa 2:1 na "Etihadu" u derbiju petog kola Lige šampiona.

СЈАЈНО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ НА ЕТИХАДУ: Сити се реванширао ПСЖ-у, Лајпциг држао час фудбала (ВИДЕО)

Veliki broj majstora se našao na travi "Etihada". Publika je imala privilegiju da gleda Mesija, Mbapea, Nejmara na jednoj, te Gundogana, Silvu, Sterlinga na drugoj strani.

Meč je opravdao epitet derbija, posebno u drugom poluvremenu u kome su viđena sva tri pogotka. To ne znači da je prvi deo meča bio manje interesantan - bilo je i tada prilika, no mreže Edesrona i Kejlora Navasa su ostale mirne.

Gosti su bili ti koji su prvi poveli. Igrao se 50. minut kada je Mesi sa leve strane poslao loptu u kazneni prostor rivala, ona je zakačila jednog igrača Sitija i stigla do Mbapea kome nije bilo teško da matira Brazilca na golu domaćeg tima.

RADOST Igrači PSŽ-a proslavljaju gol Kilijana Mbapea/FOTO: AP/Tanjug

Izabranici Pepa Gvardiole su od tog momenta krenuli u totalnu ofanzivu i to im se isplatilo. Najpre je Rahim Sterling iskoristio "slučajnu" asistenciju Gabrijela Žesusa i nesmetano ubacio loptu u gol gostiju.

Potpuni preokret sitiju doneo je upravo Žesus. Fantastično mu je loptu spustio Bernarndo Silva, a ovaj je u maniru sjajnih napadača kakav i jeste otvorio stopalo i matirao Navasa.

Do kraja utakmice nije bilo mnogo izglednih prilika, pa su bodovi ostali na "Etihadu". Siti je ovim trijumfom obezbedio prvo mesto na tabeli grupe A. "Građani" kolo pre kraja imaju 12 bodova, četiri više od "svetaca".

Lajpcig je u Belgiji održao pravi čas fudbala Brižu. Nemački klub je slavio sa 5:0, a meč je bio rešen posle 26 minuta igre kada su gosti imali tri gola prednosti.

Izabranici Ahima Bejerlorcera su do odlaska na odmor postigli još jedan pogodak, a tačku na ovu utakmicu stavio je drugim golom Nkuku u trećem minutu nadoknade. Osim njega u strelce se upisao Forsberg koji je takođe dva puta tresao mrežu rivala, dok je jedan gol bio delo Andrea Silve.

Fudbaleri Lajpciga/FOTO: AP/Tanjug

Lajpcig je izgubi sve šanse da se plasira u nokaut fazu, pošto ima četiri boda, baš koliko i Briž i u poslednjem kolu mu predstoji borba za treće mesto koje vodi u Ligu Evrope. Nemački klub dočekuje Siti, dok ekipa iz Belgije ide u Pariz.