"KOLAČ" OD TV PRAVA 5.5 MILIONA EVRA: Evo koliko će zaraditi "večiti" u odnosu na druge klubove!
VELIKE svote novca će pripasti klubovima u Superligi, a one najveće cifre će, prema očekivanju, pripasti "Večitim rivalima"
Foto: M.Vukadinović
U sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, održana je sednica Izvršnog odbora, gde je kroz zvanično saopštenje, informisana javnost o raspodeli novčanih sredstava dobijenih novim ugovorom sa Arenom Sport (odnosno Telekomom).
Tačnije, reč je o predlogu raspodele sredstava između klubova koji se takmiče u Superligi i Prvoj ligi Srbije. Naime, klubovi iz ova dva ranga podeliće svotu od 5.500.000 evra.
Kako je bilo i za očekivati, najveći deo "kolača" će zagristi Večiti rivali kojima će sledovati po 800.000 evra, dok će ostali klubovi dobiti po 250.000 evra od TV prava.
Klubovima koji se takmiče u Prvoj ligi Srbije, odnosno drugom rangu takmičenja u Srbije, pripašće po 25.000 evra.
Pored raspodele novčanih sredstava od TV prava, rezervisano je još 1.100.000 evra za službena lica, dok će se u kasu Zajednice priliti još 400.000 evra.
Takođe, važno je pomenuti i troškove funkcionisanja koji iznose 310.000 evra, ali i lopte kojima će klubovi igrati svoje utakmice, a njihova vrednost je 90.000 evra.
Preporučujemo
UEFA BIRA NAJBOLjE: Ovo su kandidati za najboljeg igrača i trenera godine!
19. 08. 2021. u 17:43
NEPRISTOJNA PONUDA ZA IVANIĆA: Rendžers nudi 3, 5 miliona evra za Zvezdinog asa
19. 08. 2021. u 17:37
MEČ ODLUKE ZA CRVENU ZVEZDU: Pobeda u Vitoriji je imperativ za četu Saše Obradovića!
NAJBTINIJI meč u dosadašnjem toku Evrolige košarkaši Crvene Zvezde odigraće večeras u "Fernando Buesa" areni gde će ih od 20.30 ugostiti Baskonija.
25. 03. 2026. u 11:38 >> 11:38
NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE: Evo šta je upravo uradio Rafael Nadal
Najnovije vesti iz tenisa tiču se i jednog od najboljih koji se ikada bavio "belim sportom". Novak Đoković je na vrhu te liste, a njegov "prvi pratilac" i, uz Rodžera Federera, najveći rival, Rafael Nadal, danas je baš ponosan.
25. 03. 2026. u 20:06
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)