BUCKO HIT NA OLIMPIJSKIM IGRAMA: Nije sve u mišićima, plivač sa stomačinom omiljen u Tokiju
PLIVAČ iz Palaua, Šon Dinglijus-Volas jedan je od tri učesnika na Olimpijskim igrama u Tokiju iz ove malene zemlje koja ima nešto više od 17.000 stanovnika, a upravo je pomenuti sportista privukao mnoge simpatije tokom svog nastupa u Tokiju - ne zbog rezultata, već zbog svog izgleda.
Foto: Printskrin
Šonu Dinglijusu je ovo drugi nastup na Olimpijskim igrama, pošto se takmičio i pre pet godina u Rio de Žaneiru, tada je zauzeo 73 mesto, dok je u Tokiju bio bolji za šest pozicija.
Trku je završio sa vremenom od 27.46, što je bilo za šest sekundi sporije od Kejleba Dresela koji je osvojio prvo mesto u kvalifikacijama sa rezultatom 21.32.
Međutim, mnogi mediji pišu o Šonu zbog toga što on svojom pojavom nimalo ne podseća na plivača, a ipak je uspeo da se dva puta domogne učešća na OI.
Takođe, važno je napomenuti da je Šon vlasnik svih državnih rekorda ove države i u skoro svim discplinama, pošto pored discipline 50 m slobodno s kojom se takmičio na OI, on pliva i leđno, kao i 50 i 100 metara leptirom stilom.
A pored dva učešća na OI, takođe je uspeo da se takmiči i na Svetskom prvenstvu u Gvangju u Južnoj Koreji.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ZLATO!! Srbija ima nove evropske šampione!!
Srpski reprezentativci Martin Mačković i Nikolaj Pimenov ostvarili su veliki uspeh na Evropskom prvenstvu u veslanju u Varezeu, pošto su osvojili zlatnu medalju u disciplini muški dubl skul (M2x).
01. 08. 2026. u 12:27 >> 12:27
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)