ITALIJA IGRA ODLIČAN FUDBAL: "Azuri" oborili dva rekorda

27. 06. 2021. u 09:10

FUDBALERI Italije uz dosta problema savladali su Ausriju sa 2:1 i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. "Azuri" su tim trijumfom oborili dva rekorda.

ИТАЛИЈА ИГРА ОДЛИЧАН ФУДБАЛ: Азури оборили два рекорда

Naime, ova selekcija je srušila rekord kada je u pitanju broj minuta bez primljenog gola.

Italija nije dozvolila Austrijancima da postignu pogodak u regularnih 90, čime su oborili sopstveni rekord iz perioda 1972-74. i čuvene generacije sa legendarnim Dinom Zofom.

"Azuri" su poslednji golom primili u oktobru prošle godine od Holandije, a od tada, pa do gola Saše Kalajdžića u produžecima osmine finala EURO, prošlo je 1.143 minuta.

Takođe, izabranici Roberta Mančinija oborili su i rekord po broju utakmica bez poraza.

Ovo im je bio 31. meč zaredom u kojem nisu izgubili, čime su pretekli svoju selekciju iz perioda pre Drugog svetskog rata, te onu Francuske sa kraja devedesetih.