U SVETU USPEŠNIH: Aca Sofronijević kraj godine obeležio radionicana u oblasti muzičke produkcije i stvaralaštva (FOTO)
TOKOM novembra i decembra Aleksandar Aca Sofronijević održao je edukativne radionice u oblasti muzičke produkcije i muzičkog stvaralaštva.
Foto: Instagram
Uz podršku prijatelja i profesora muzike Ivana Kljajića, radionice su okupile renomirane domaće i međunarodne predavače i muzičare, kao i polaznike željne znanja, razmene iskustava i rada u modernom studijskom okruženju u Beogradu.
Serija radionica je otvorena temom sa Hristinom Vuković, koja je polaznicima približila proces nastanka pesme kroz spoj emocije, strukture i ličnog izraza, prenoseći sopstveno bogato autorsko iskustvo.
Nakon toga, vokalna radionic sa međunarodnom vokalnom mentorkom Evom, omogućila je intenzivan praktičan rad na tehnici pevanja, disanja, kontroli glasa i razvoju autentičnog vokalnog identiteta.
U decembru je fokus stavljen na produkcijske veštine kroz dve specijalizovane radionice. Sa Janom Magdevskim pružen je polaznicima uvid u savremene pristupe miksovanju aktuelnih muzičkih žanrova, kroz rad na realnim sesijama. Akcenat je stavljen na donošenje produkcijskih odluka u realnim uslovima i razumevanje odnosa između tehničkih i estetskih elemenata miksa. Na poslednjoj radionici u nizu, Voja Aralica je polaznicima približio suštinu muzičke produkcije prenoseći svoje bogato profesionalno iskustvo. Ova radionica je dala odgovore na pitanja o kreativnom produkcijskom procesu, od početne ideje do finalne verzije pesme.
Ovim edukativnim ciklusom Aca i Ivan su potvrdili svoju posvećenost kvalitetnoj muzičkoj edukaciji i kreiranju prostora za razmenu znanja i povezivanje profesionalaca u muzičkoj industriji.
Preporučujemo
PESMU PREPEVALE 22 PEVAČICE: Andrija Bajić napisao najveći hit, a nije zaradio ni dinar
08. 07. 2026. u 09:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)