UMRLA SLAĐANA MILOŠEVIĆ: Srpska pevačica preminula u 69. godini
AVANGARDNA umetnica i pevačica Aleksandra Slađana Milošević preminula je u 69. godini, potvrdila je Fonetu njena prijateljica Biljana Petrović.
Foto G. Matić
Pevačica Slađana Milošević umrla je u Zemunskoj bolnici, posle kraće bolesti, a datum i vreme sahrane biće naknadno objavljeni.
Aleksandra Slađana Milošević rođena je u Beogradu 3. oktobra 1955. godine i smatrana je ikonom novog talasa osamdesetih u Jugoslaviji.
Svoj prvi solo nastup je imala na festivalu „Studentsko ljeto“ u Maglaju, 1974. godine, gde je osvojila Gran-pri.
Na površinu jugoslovenske pop-rok scene isplivana je 1977. godine sa pesmom Au, Au i iste godine imala svoj prvi veći nastup na Koncertu kod Hajdučke česme, gde je nastupala pre „Bijelog dugmeta“.
Miloševićeva je počela da ruši tabue kad je izdala pesmu pod nazivom Seksi dama, koja je bila zabranjena za emitovanje na brojnim radijskim i televizijskim programima.
Godine 1979, promovisala je pesmu Amsterdam, a 1981. godine nastupila na izboru za jugoslovenskog predstavnika na Pesmi Evrovizije u Beogradu i osvojila osmo mesto sa kompozicijom Recept za ljubav.
Sa Dadom Topićem je 1984. godine snimila pesmu Princeza, koja je prevedena i na engleski jezik, a 1989. godine je otišla u SAD, gde je neko vreme svirala sa grupom "Baby Sister".
Radila je i kao broker na berzi, u marketinškim agencijama. U Beograd se vratila 1995. godine.
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)