POLICIJA PODNELA IZVEŠTAJE: Nisu poštovali zdravstvene propise tokom protesta ugostitelja u Banjaluci
PU Banjaluka podnela je izveštaje protiv tri osobe zbog krivičnog dela nepostupanje po zdravstvenim propisima za vreme epidemije, a u vezi sa nedavnim protestima ugostitelja u centru Banjaluke.
Foto: O. Matavulj
Izveštaji su podneseni protiv prvih ljudi udruženja ugostitelja u Republici Srpskoj, Dalibora Šajića i Željka Tatića iz Banjaluke, te Miloša Stanišića iz Bijeljine.
- Osumnjičeni su da su 5. aprila 2021. godine kao članovi i odgovorna lica Udruženja poslodavaca turizma i ugostiteljstva RS i Udruženja radnika turizma i ugostiteljstva, na prostoru između Palate predsednika i Administrativne službe grada Banjaluka postupili suprotno propisima Republičkog štaba za vanredne situacije i suprotno zaključku o izmenama i dopunama zaključka o sprovođenju mera za reagovanje na pojavu bolesti izazvane novim virusom korona u Republici Srpskoj - saopšteno je iz PU Banjaluka.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)