GRADONAČELNIK BANJALUKE: Veliki pritisak da se sve zatvori, u sredu sednica štaba
GRADONAČELNIK Banjaluke Draško Stanivuković kazao je danas na konferenciji za novinare da postoji veliki pritisak da se Banjaluka „zatvori".
Foto: GU Banjaluka
On je izjavio da su „pritisci na zatvaranje privrede, skraćivanje radnog vremena ugostiteljskih objekata, zatvaranje škola i drugo". Kazao je da je već za vikend postojao predlog da deo odeljenja u školama na području grada, pređe na onlajn nastavu.
- Poručio sam da još pokušamo sa oprezom, distancom, jer nije cilj sve zatvoriti. Šta vredi zatvoriti najveći grad u Republici Srpskoj, ako građani mogu otići do Čelinca, Kotor Varoši, Prijedora... - kazao je Stanivuković.
On je najavio da će sednica Gradskog štaba za vanredne situacije, a kojom on komanduje, biti održana u sredu, kada će eventualno biti donesene nove mere.
- Razmatraće se mere, kao i stanje za osnovne i srednje škole na području Banjaluke. Banjaluka neće doneti resktriktivnije mere, a da one nisu koordinisane sa okolnim lokalnim zajednicama - poručio je Stanivuković.
Preporučujemo
JOŠ JEDNO ŽARIŠTE NA JUGU! U ovom gradu više od polovine testiranih je pozitivno
15. 03. 2021. u 12:48
NAJVIŠE OBOLELIH U KIKINDI: U Severnobanatskom okrugu na koronu pozitivno 992 ljudi
15. 03. 2021. u 12:38
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)