MILOŠEVIĆI DOBILI KROV: Nakon što je nedavno vatrena stihija progutala deo kuće, humana Derventa na delu
KROV kuće osmočlane porodice Slaviše Miloševića (46), koji se nedavno uz potkrovlje našao u vatri, u derventskom selu Cerani, zahvaljujući solidarnosti u Derventi, Banjaluci, Brčkom i ostalim delovima Srpske, obnovljen je i u novom ruhu.
Foto N. Đurić
Odmah po podizanju krova majstori su prionuli na ugradnju stolarije, instalacija i drugih radova, kako bi "vaskrsli" dom Miloševića ponovo bio osposobljen za stanovanje.
Kako su "Novosti" pisale, uz apel za pomoć, porodica je ostala bez krova nad glavom u nedelju uveče 17. januara, nakon što su krov i potkrovlje njihove kuće pretvoreni u vatrenu buktinju. Usled intervencije vatrogasaca, prizemlje je natopljeno vodom. Od tada, šestoro dece, od jedne do 13 godine, i njihovi roditelji, spavaju u kućama komšija.
- Opština Derventa nam je donirala krov na čemu smo veoma zahvalni i načelniku Miloradu Simiću, na ispunjenom obećanju. Banjalučki majstori, sa Draganom Todorovićem i Duškom Dejanovićem na čelu, radili su udarniči i za samo tri dana obnovili krov. Nisu odustajali ni po lošem vremenu. Raduje nas da ljudi dolaze sa svih strana, pomažu i nastavljaju sa radovima - presrećan je Slaviša.
Pomoć
OSIM novog krova, požarom pogođena porodica dobiće i novoopremljeno potkrovlje sa izolacijom i novim nameštajem. Tako će, zahvaljujući humanim ljudim, dobiti i više nego što su imali. Sada im je, kako priželjkuju, najneophodniji nov šporet.
Svi oni koji su voljni i u mogućnosti da pomognu domaćinstvu Miloševića, mogu da ih posete u Ceranima, ili da se obrate na telefon 066/835-620.
Presrećna je i Zorica Stojaković (32), majka Andreja (1), Saše (6), Danijela (9), Dragana (10), Kristine (12) i Sanje (13). Njih četvoro ide u školu.
- Nakon ogromnog šoka i mora suza, sada smo svi radosni. Pogotovo naša deca koja dobijaju sve novo ono što im je izgorelo: od krova, knjiga i pribora, odeće, obuće, posteljine, do kreveta i ostalog nameštaja - rekla je Zorica.
Zorica dodaje da se košmar pretvorio u najlepši san, pošto sa 400 KM dečjeg dodatka, uz troje školaraca sa posebnim potrebama i suprugom dijabetičarom sa nedavno izvađenim bubregom, ne bi uspeli da se izbave iz dodatne teške nevolje.
Preporučujemo
POŽAR KOD DERVENTE: Izgoreli potkrovlje i krov kuće, ogromna šteta
18. 01. 2021. u 15:36
STARICA DOBILA KROV NAD GLAVOM: Obnovljena izgorela kuća Jelke Aleksić iz Pirota
02. 01. 2021. u 13:21
HUMANOST NA DELU U DERVENTI: Osnovci za Mihajla prikupili više od 17.000 maraka
27. 12. 2020. u 20:33
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)