AKCIJA „FISKALNA KASA“: U toku pretresi na 33 lokacije u Republici Srpskoj
UPRAVA za organizovani i teški kriminalitet MUP-a Srpske u saradnji sa pripadnicima policijskih uprava Banjaluka i Prijedor u akciji "Fiskalna kasa" jutros su započeli pretrese na 33 lokacije koje koristi 22 osobe.
Ilustracija policija Foto V. Dančićvićić
Akcija se sprovodi pod nadzorom Republičkog javnog tužilaštva i usmerena je na otkrivanje krivičnih dela utaja poreza, neovlašteno bavljenje određenim zanimanjem i krivičnim delima u sastavu kriminalnog udruženja, a koje se odnose na malverzacije u vezi sa fiskalnim kasama.
- U okviru ove akcije u prethodnom periodu Republičkom javnom tužilaštvu su podnesena tri izveštaja o počinjenim krivičnim delima protiv 32 osumnjičena zbog sumnje da su izvršili ukupno 43 krivična dela koja se odnose na malverzacije u vezi sa fiskalnim kasama i računima - saopšteno je danas iz MUP-a Republike Srpske.
Sve dalje mere i radnje preduzimaće se pod nadzorom nadležnog tužilaštva.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)