NAJBOLJI PRNJAVORSKI GLUMCI: Internacionalni festival amaterskog teatra u Laktašima

Н. Ђ.

21. 09. 2020. u 12:48

PRNjAVORSKI glumci amateri trijumfovali su u konkurenciji pet pozorišnih predstava, iz Banjaluke, Mostara, Trebinja i Laktaša.

НАЈБОЉИ ПРЊАВОРСКИ ГЛУМЦИ: Интернационални фестивал аматерског театра у Лакташима

Foto: SKPD Prosvjeta Prnjavor

“To nisam ja” Dramske scene SPKD ”Prosvjeta” iz Prnjavora, pobednička je predstava 15. Internacionalnog festivala amaterskog teatra Laktaši 2020. Ovu tradicionalnu manifestaciju, uz domaćina laktašku opštinu, podržalo je i ministarstvo prosvete i kulture RS.

Stručni žiri u sastavu Renata Agostini, Akademija dramskih umjetnosti BL, Aleksandra Spasojević, Dečije pozorište RS i Duško Pevulja, Filozofski fakultet BL, uz gran pri nagradu prnjavorskom ansamblu dodelio je i tri pojedinačne nagrade.

Mili Prosan za najbolju sporednu žensku ulogu, Anastaziji Šimić za glumačku budućnost, dok je Brankici Radonjić pripala specijalna nagrada za izuzetan pedagoški rad sa mladima.

Ovakav niz nagrada sa prestižnog festivala još jedan je dokaz kvalitetnog rada našeg amaterskog pozorišta, poručili su slavodobitnici iz Dramske scene SPKD ”Prosvjeta” Prnjavor.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

SAVETI PSIHIJATRA: Sedam najvećih ubica sreće