PREDSEDNIK RS NA FORUMU U SANKT PETERBURGU Dodik opet sa Putinom
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik od danas je na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu, gde predvodi delegaciju RS.
Foto: RTRS/Printskrin
Pomoćnik u Kremlju, Jurij Ušakov, najavio je da će ruski predsednik Vladimir Putin, sa Dodikom, "na marginama Foruma" razgovarati o situaciji u BiH i Rezoluciji Generalne skupštine UN o Srebrenici.
- Još jedan kontakt predsednika Vladimira Putina postaje tradicionalan. To je predsednik Republike Srpske, Milorad Dodik. Putin se sa njim sastao relativno skoro, u februaru, u okviru međunarodne sportske manifestacije "Igre budućnosti", održane u Kazanju - podsetio je Ušakov.
Inače, za učešće u radu Međunarodnog ekonomskog foruma prijavilo više od 17.000 zainteresovanih, ali i 3.400 predstavnika svetskih medija, koji će, takođe, prisustvovati i ceremoniji tokom koje će predsedniku Republike Srpske, za uspešnu saradnju, biti uručena Medalja predsedničke biblioteke "Jeljcin" - povodom obeležavanja 15 godina njenog rada.
Preporučujemo
SKUPŠTINSKA VEĆINA U GACKU PONOVO UPITNA: Zapošljavanje uzdrmalo vlast
19. 02. 2026. u 06:45
OSVANULA ČITULjA LjULjANE KARADžIĆ: Poznato vreme i mesto sahrane
18. 02. 2026. u 20:50
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)