SRPSKA ĆE GRADITI "BUK BIJELU" - CRNA GORA SE O TOME NEĆE PITATI: Višković objasnio zašto oko te hidroelektrane ne treba da bude spora
REPUBLIKA Srpska će graditi HE "Buk Bijelu", a Crna Gora se o tome neće pitati jer taj projekat ne može da utiče na nju, izjavio je predsednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković.
Foto: Novosti
- Crna Gora bi se pitala da se radi visoka 'Buk Bijela' koja bi zadrla na teritoriju Crne Gore. Mi smo se opredelili za nisku elektranu koja je kompletna na prostoru Republike Srpske. Prema tome, izvinite, rekao je Višković u velikom intervjuu za banjalučke Nezavisne novine.
Višković je to rekao komentarišući stav Vlade Crne Gore da su oni na ovaj projekat stavili tačku.
Upitan za komentar izjave premijera FBiH Nermina Nikšića da je s njim dogovorio izgradnju elektrana na Drini, odgovorio je da bi bilo neozbiljno da se o tome razgovara pre nego što se izjasni Srbija, koja u tom području deli granicu s BiH.
- Ovo što je rekao Nikšić je dobra ideja, ali prethodno treba sesti sa Srbijom. To je srednja Drina, tu bi se mogle sagraditi tri-četiri elektrane sa značajnim kapacitetima, rekao je Višković.
BONUS VIDEO: HVALA BOGU PA JE TO BILO SA NjIM: Aleksandra Belošević o nagoj sceni sa Timotijevićem
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)