PAO DOGOVOR: Oglasio se Dodik nakon sastanka sa Lukašenkom
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik oglasio se nakon sastanka sa predsednikom Belorusije Aleksandrom Lukašenkom, zahvalivši se na podršci te zemlje.
Foto: Printskrin
- Imao sam danas izuzetan sastanak s predsednikom Belorusije Aleksandrom Lukašenkom u Minsku. Zahvalio sam na podršci Republici Srpskoj. Razgovarali smo i o privrednoj saradnji. Republika Srpska će raznu robu, od električnih autobusa, koji se ovde proizvode, do poljoprivredne mehanizacije i opreme u vrednosti od 10 miliona dolara, povući u narednom vremenu. Lukašenko razume sve procese. Nikada nećemo zaboraviti da je bio u Beogradu 1999. godine kada je bombardovan naš narod. Takođe, postoji razumevanje i po pitanju sankcija koje je uveo Zapad. Prethodno sam se sastao s premijerom Belorusije Romanom Golovčenkom - napisao je Dodik na društvenoj mreži Iks.
BONUS VIDEO: BAJA MALI KNINDžA NA PUNOM TRGU KRAJINE: Zapevao i Dodik, Srpska slavi svoj rođendan
Preporučujemo
DODIK SE SASTAO SA LUKAŠENKOM U MINSKU: Belorusija spremna da pomogne Republici Srpskoj
19. 02. 2024. u 10:49 >> 10:50
DODIK O MARFIJU: Da ima imalo pameti ne bi se bavio unutrašnjim pitanjima BiH
15. 02. 2024. u 21:30
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)