ENERGETSKA EFIKASNOST U BIJELJINI: Grad daje 30 odsto za bolje grejanje
U Bijeljini je danas održan je informativni sastanak na kom su svi zainteresovani sugrađani mogli dobiju odgovore na pitanja i otklone nejasnoće i nedoumice s javnim pozivom za sufinansiranje mera poboljšanja energetske efikasnosti u stambenom sektoru grada Bijeljina u vezi.
Foto:V.Mitrić
Sastanak je bio podeljen u dva dela od kojih se prvi odnosio na uslove za predstavnike zajednica etažnih vlasnika, dok su se informacije u drugom delu pružale vlasnicima kuća.
-Radi se o pilot programu koji se realizuje zajedno sa Razvojnim programom Ujedinjenih nacija, a koji je usmeren, pre svega, na smanjenje zagađenja ugljen-dioksidom. Ovakve javne pozive planiramo ponavljati i u narednim godinama kako bismo kontinuirano radili na smanjenju zagađenja – rekao je Radoslav Ostojić, savetnik gradonačelnika Bijeljine.
Brojni sugrađani odazvali su se ovom sastanku, zbog čega se može zaključiti da će postojati i veliki broj prijava na ovaj javni poziv.
- Iznos kojim ove godine raspolažemo je 110.000 KM za zajednice etažnih vlasnika i 70.000 KM za kuće. Finansijski okviri za ovaj javni poziv su takvi da grad daje do 30 odsto sredstava za zamenu postojećeg sistema grejanja, sistemom voda-voda, a maksimalno do 18.000KM za ZEV-ove i do 6.000KM za kuće. Ukoliko broj prijava koje ispune uslove poziva premaši raspoloživi budžet, grad će uložiti maksimalne napore da iznađe dodatna sredstva za ovu svrhu, poput sredstava Razvojnog programa UN-a i drugih međunarodnih donatora - pojasnio je Ostojić.
Preporučujemo
NOVA STOLARIJA U VRTIĆU: Iz leskovačkog budžeta izdvojeno 5,4 miliona dinara
07. 08. 2023. u 14:17
LEČIO I NEIZLEČIVO: Bijeljina proslavila slavu, Svetog Pantelejmona
10. 08. 2023. u 09:17
USKORO JAVNI POZIV: Petrovčanima za energetsku efikasnost 12 miliona dinara
07. 08. 2023. u 11:13
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)