PRIJAVA PROTIV REDITELJA FILMA „SARAJEVO SAFARI“: Izaziva nacionalnu mržnju
GRADONAČELNIK Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić je podneo Tužilaštvu BiH krivičnu prijavu protiv režisera i scenariste filma "Sarajevo safari" Mirana Zupaniča zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje.
FOTO SNSD
Ćosić ističe da je podneo krivičnu prijavu protiv Mirana Zupaniča, režisera i scenariste filma "Sarajevo safari", i organizatora 5. "AJB DOC" Film festivala, na kojem je ovaj film prikazan.
- Niko nema pravo da nas etiketira na način kako je to učinio ovaj režiser u svom filmu i da bez ikakvih dokaza nastavlja harangu kojoj je srpski narod nepravedno izložen tri decenije, a posebno mi sarajevski Srbi koji smo taj grad decenijama stvarali, gradili i branili - rekao je Ćosić.
On je dodao da to treba da znaju oni koji pričaju o opkoljenom Sarajevu, zaboravljajući na Grbavicu, Vogošću, Ilijaš, Hadžiće, Rajlovac i sva druga mesta u kojima su Srbi vekovima živeli.
- Sarajevo tokom građanskog rata u BiH nije bilo opkoljeno, nego podeljen grad. Žao mi je svih žrtava na svim stranama i nadam se da se ovakav rat nikada nikome neće ponoviti, ali na ovaj način da nas neko karakteriše, to neće moći i ne sme proći bez adekvatne reakcije - smatra prvi čovek Istočnog Sarajeva.
On dodaje da je sačekao da prođu izbori, jer nije želeo da podnošenje te prijave bude shvaćeno kao predizborna priča.
FILM PUN LAŽI I IZMIŠLjOTINA
U POMENUTOM filmu se govori o navodnom "lovu na ljude" na sarajevskom ratištu tokom građanskog rata u BiH. Tačnije, o tome da su bogati stranci novcem plaćali mogućnost da sa položaja Vojske RS pucaju i ubijaju civile u Sarajevu, a prikazan je u okviru jednog sarajevskog festivala.
- Filma je pun gnusnih laži i izmišljotina, bez ijednog dokaza da se to zaista i desilo, a pri tome je to dokumentarni, a ne igrani film, u kojem nije smelo da se prikaže niz izmišljenih scena, koje se nisu desile - ističe Ljubiša Ćosić.
BONUS VIDEO - TITOVA VILA OD 50 MILIONA DOLARA: Pogledajte kako izgleda jedna od najstarijih vila u Njujorku
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (1)