NAGRADE MALIM UMETNICIMA: Završni godišnji koncert muzičke škole u Doboju

Л. ЖАРИЋ

01. 06. 2022. u 06:08

NAŠI učenici su u proteklih mesec dana na domaćim i međunarodnim takmičenjima osvojili 46 nagrada, od toga dve specijalne sa osvojenih 100 bodova, i 20 prvih, 21 drugo i tri treća mesta, rekao je direktor OMŠ "Markos Portugal" Aleksandar Vukojević, i naglasio da ni školska godina ni sezona takmičenja nisu završeni, i da će ova zbirka medalja biti svakako veća.

НАГРАДЕ МАЛИМ УМЕТНИЦИМА: Завршни годишњи концерт музичке школе у Добоју

Foto L. Žarić

Vukojević i profesori muzičke škole kažu da su samo talenat i upornost učenika i njihovih nastavnika mogli da prevaziđu sve probleme koje je donela nastava "na daljinu". Čim su se stekli uslovi za normalan rad, krenuo je intenzivan rad i svakodnevne vežbe, a rezultati su potvrdili dosadašnji rejting škole.

U programu je nastupilo dvadesetak najuspešnijim mladih muzičara, koji su se do sada okitili brojnim priznanjima i nagradama. .

Ove godine uzor svojim mlađim kolegama je postala violinistkinja Jovana Paunović, koja je položila prijemni ispit u novosadskoj srednjoj muzičkoj školi s maksimalnim brojem bodova, nakon što je na republičkom takmičenju zablistala kao laureat sa 100 osvojenih bodova.

Vredi pomenuti još nekoliko zvezdica koje su oduševile publiku. Nagrađivana Ivona Vukojević jedina je svirala na dva instrumenta, violini i klaviru, a nastupila je i u duetu s mlađim bratom Viktorom. Višestruki osvajač zlatnih medalja, harmonikaš Lazar Blagojević, pokazao je zašto je ovih dana osvojio prvu nagradu u Beogradu, a gitaristkinja Sara Đerić izvela je pobedničku kompoziciju republičkog takmičenja.

ČETIRI ODSEKA

OSNOVNU muzičku školu u Doboju u okviru četiri odseka - klavir, gitara, violina i harmonika pohađa oko 200 učenika. U toku je upis. Prijemni ispit za učenike prvog i pripremnog razreda biće održan 14. i 15. juna.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

PROMENILA IME I VERU: Brenu pitali da li se stidi muslimanskog porekla - dala je jasan odgovor