KUVARI I KONOBARI DOBIJAJU POSAO ODMAH POSLE ŠKOLE: Istočnom Sarajevu potrebno sve više radne snage u ugostiteljstvu

М. Б.

03. 05. 2022. u 07:13

SVESNI potreba tržišta rada na području Sarajevsko-romanijske regije, ali i trenutnog nedostatka tog kadra u Istočnom Sarajevu kao turističkom mestu, u srednjoj školi "28. juni" od naredne školske godine ponovo će se školovati kuvari.

КУВАРИ И КОНОБАРИ ДОБИЈАЈУ ПОСАО ОДМАХ ПОСЛЕ ШКОЛЕ: Источном Сарајеву потребно све више радне снаге у угоститељству

Foto Shutterstock

U ovoj ustanovi već postoji smer kulinarski tehničar, ali se javlja potreba da se, nakon nekoliko godina pauze, školuju nove generacije kuvara.

Direktor ove škole Boris Brajović (na slici) za "Novosti" je rekao da je potražnja za konobarima i kuvarima toliko velika da nema učenika koji su završili ove smerove a da su nezaposleni.

- Potražnja je ogromna i mi ne možemo ni na lokalnom nivou da zadovoljimo potrebe restorana i ugostiteljskih objekata - rekao je Brajović.

On dodaje da učenici koji završavaju četvrti razred samo čekaju da dobiju diplome jer su već zaposleni.

Poruka za sve buduće srednjoškolce je da izaberu zanimanje po svojim željama, ali i da prate tržište rada radi što kvalitetnijeg školovanja, ali i nastavka obrazovanja ili zaposlenja nakon završene srednje škole.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!