UHAPŠEN OSUMNJIČENI ZA ŠVERC: Nova zaplena cigareta kod Bileća
U NASTAVKU operativne akcije „Štit 2021“, pripadnici Jedinice granične policije Trebinje su, u toku noći, u naselju Avtovac na području opštine Gacko, zaplenili 6 000 kutija različitih vrsta cigareta bez akciznih markica, rekla nam je Jasminka Mujić, portparolka GP BIH.
Foto: GP BiH
Cigarete, čija se tržišna vrednost procenjuje 30 000 KM, otkrivene su prilikom nadzora graničnog pojasa i kontrolom vozila, BH nacionalnih oznaka. Vozilom je upravljao V.G. (26), državljanin Bosne i Hercegovine, a cigarete je krijumčario iz pravca Crne Gore.
Zbog sumnje da je počinjeno krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda, o događaju su obavešteni dežurni tužilac Tužilaštva BiH i sudija za prethodni postupak Suda BiH. Prema njihovim naredbama osumnjičeni V.G. je uhapšen, a krijumčarene cigarete i drugi dokazni materijali su privremeno oduzeti.
Pripadnici JGP Trebinje, prema uputstvima dežurnog tužioca Tužilaštva BiH nastavljaju rad na ovom predmetu.
Podsećamo, u sklopu operativne akcije „Štit 2021“, pripadnici JGP Trebinje su u aprilu i maju spriječili krijumčarenje 44 500 kutija cigareta bez akciznih markica, tržišne vrednosti 222 500 KM.
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)