OVAJ SOJ SE ŠIRI ITALIJOM: Još dva slučaja indijske varijante virusa zabeleženo u gradu Basano
VLASTI severne Italije objavile su danas da su identifikovale dva slučaja indijske varijante korona virusa, kod oca i ćerke koji su se nedavno vratili iz Indije.
Foto: Depositphotos
Vest je usledila nakon izveštaja o još jednom slučaju u centralnoj regiji Toskane zabeleženom prošlog meseca, a dolazi nakon što je italijanska vlada zabranila dolaske iz Indije, prenosi ''''Gardijan''''.
- Danas u (gradu) Basano imamo prva dva pacijenta, dvoje Indijaca - saopštio je Luka Zaja, poglavar regije Veneto.
Basano se nalazi oko 65 kilometara severoistočno od Venecije.
Dvoje pacijenata su identifikovani kao otac i odrasla ćerka indijskog porekla koja se nedavno vratila sa putovanja u Indiju. Trenutno se izoluju kod kuće.
Ministar zdravlja Roberto Speranca najavio je u nedelju novu zabranu ulaska u Italiju za osobe koje su bile u Indiji u proteklih 14 dana.
Indija se bori protiv katastrofalne, rekordne epidemije koja je preplavila bolnice i zbog koje krematorijumi rade punim kapacitetom, navodi "Gardijan".
Preporučujemo
POŠAST IZ INDIJE STIGLA U EVROPU: Soj korone koji satire azijsku državu doneli studenti
23. 04. 2021. u 07:37
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)