CRNO MORE POSTAJE TESNO OD BRODOVA: Iznenadne pomorske vežbe Ukrajine dodaju ulje na vatru
RATNA mornarica Ukrajine počela je, bez prethodnog obaveštenja, vojne vežbe u Crnom moru, piše portal „Strana.ua“ pozivajući se na administraciju ukrajinskih pomorskih luka.
Foto: Printskrin tviter
„U lukama Herson, Olbija, Černomorsk, Odesa, Južni, Nikolajev ograničena je plovidba zbog vojnih vežbi mornarice Ukrajine“, navodi se u saopštenju.
Vežbe se održavaju nakon što je predsednik države Vladimir Zelenski izjavio da je članstvo Ukrajine u NATO jedini put za rešenje sukoba u Donbasu i nakon što je u regionu, u međuvremenu, došlo do porasta napetosti.
U isto vreme Zelenski se nalazi u poseti Donbasu kako bi razgovarao sa vojnicima i podržao borbeni duh branilaca, saopštili su iz njegovog kabineta.
Podsetimo, situacija u Donbasu zaoštrila se krajem februara. U regionu se praktično svaki dan beleži razmena vatre, uključujući uz upotrebu minobacača i bacača granata. Strane se međusobno optužuju za pogoršanje situacije.
Od 27. jula prošle godine na snazi su i dodatne mere za obezbeđivanje primirja.
Lider samoproglašene DNR Denis Pušilin je juče izjavio da, ukoliko Kijev krene u ofanzivu, DNR se neće zaustaviti na postojećim granicama republike.
Foto: EPA
S druge strane, vrhovni komandant ukrajinske vojske Ruslan Homčak ranije je izneo tvrdnju da Rusija navodno postepeno nagomilava snage na granici sa Ukrajinom, čime ugrožava vojnu bezbednost Ukrajine.
S tim u vezi, portparol Pentagona Džon Kirbi rekao je da su SAD upoznate sa tvrdnjama predstavnika ukrajinske vojske i da razgovaraju o tome sa NATO saveznicima. Kako je rekao, Vašinton je kontaktirao Rusiju zbog optužbi Kijeva.
Iz Kremlja poručuju da se Oružane snage Rusije nalaze u područjima, gde postoji potreba za tim i ostaće tamo, dok rukovodstvo ne odluči drugačije. Istiću da „Rusija nikome nije pretila, niti preti, niti predstavlja pretnju“.
rs.sputniknews.com
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RUSKA VOJSKA POKAZUJE "MIŠIĆE": Velika provera borbene gotovosti cele armije na nebu, na kopnu i na moru (VIDEO)
06. 04. 2021. u 15:53 >> 16:12
RUSKI MANEVRI NA ARKTIKU: Istovremeno dejstvo tri nuklearne podmornice ispod leda (VIDEO)
26. 03. 2021. u 17:24 >> 17:36
RUSKI SISTEMI BRINU AMERIKANCE: Vojske Kanade i SAD na manevrima na Arktiku
22. 03. 2021. u 22:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
KATASTROFA Koliko Ukrajina sada ima stanovnika - a koliko ih je bilo pre rata: brojevi zastrašujući, nema ljudi za obnovu zemlje
NA teritoriji pod kontrolom Kijeva ostalo je između 22 i 25 miliona stanovnika, dok ratni gubici, masovno iseljavanje, nizak natalitet i ubrzano starenje stanovništva guraju Ukrajinu ka demografskoj krizi koja bi mogla iz temelja da promeni nacionalnu, ekonomsku i društvenu strukturu zemlje, piše „Azija tajms”.
16. 07. 2026. u 19:23
Komentari (1)