VAŠINGTON RASPOREĐUJE RAKETE SREDNJEG I KRATKOG DOMETA: Zaharova upozorila na katastrofu

Novosti online

05. 04. 2021. u 13:34

PLANOVI Sjedinjenih Američkih Država i Velike Britanije za razmeštanje zemaljskih raketa srednjeg i kraćeg dometa u različitim regionima sveta sužavaju prostor kako bi se sprečila ozbiljna eskalacija u raketnom sektoru, izjavila je portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

ВАШИНГТОН РАСПОРЕЂУЈЕ РАКЕТЕ СРЕДЊЕГ И КРАТКОГ ДОМЕТА: Захарова упозорила на катастрофу

Foto: EPA

Kako se navodi u komentaru Zaharove na sajtu Ministarstva spoljnih poslova Rusije, u poslednjih nekoliko nedelja sve češće se mogu čuti izjave predstavnika Pentagona o praktičnim koracima u cilju realizacije planova za hitno raspoređivanje raketa srednjeg i kraćeg dometa koje su ranije bile zabranjene Sporazumom o raketama srednjeg i malog dometa (RSMD), u različitim regionima sveta, dok se „vojska Velike Britanije pridružila otvorenim neprijateljskim i destabilizujućim izjavama i akcijama u tom smeru“.

- Realizacija takvih vojnih programa je u punom jeku, što smanjuje prostor za političko-diplomatsko rešavanje problema nakon izlaska SAD iz RSMD i sprečavanja ozbiljnog zaoštravanja u raketnoj sferi - izjavila je Zaharova.

Prema njenim rečima, sve se to dešava bez jasnih signala iz nove američke administracije na ovu temu, kao i od većine američkih saveznika u NATO-u, koji su, kako je pokazala kriza oko RSMD sporazuma, zauzeli pomirljiv stav po pitanju koje je od presudnog značaja za evropsku bezbednost.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

ZATVORENA BIRALIŠTA U MAĐARSKOJ: Apsolutni rekord izlaznosti oboren je u 17 časova