REKORDAN BROJ PREMINULIH U JEDNOM DANU: U ukrajini 289 osoba izgubilo bitku sa virusom korona

17. 03. 2021. u 12:36

U UKRAJINI je u toku jučerašnjeg dana, od korona virusa preminulo 289 osoba, što je najveći broj umrlih u jednom danu od početka pandemije, izjavio je danas ukrajinski ministar zdravlja Maksim Stepanov.

РЕКОРДАН БРОЈ ПРЕМИНУЛИХ У ЈЕДНОМ ДАНУ: У украјини 289 особа изгубило битку са вирусом корона

Foto: EPA

Do sada je najviše ljudi umrlo 11. decembra - 285, javlja Rojters.

Takođe je zabeležen i najveći broj hospitalizovanih u jednom danu - 4.887, što je čak 15 odsto više od prethodnog rekorda od 11. marta.

Od početka pandemije u Ukrajini je zabeleženo 1.489.023 zaraženoih korona virusom i 28.986 smrtnih slučajeva.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SVET JE ZAPANJEN! Niko ne može da veruje šta je Rus uradio u Srbiji! (VIDEO)