U VAŠINGTONU PANIKA ZBOG INAUGURACIJE: Strah da će doći do napada iznutra, stiže Nacionalna garda
AMERIČKI bezbednosni stručnjaci su zabrinuti zbog mogućeg "napada iznutra" ili pretnje koja bi mogla da dođe od pripadnika službe koji će biti zaduženi za čuvanje izabranog predsednika SAD Džoa Bajdena tokom inauguracije 20. januara, zbog čega su zatražili da svih 25.000 pripadnika Nacionalne garde dođe u sredu u glavni grad.
Foto: EPA
Povećan oprez se javio zbog nereda koji su nastali 6. januara, kada je nastradalo pet osoba prilikom upada Trampovih pristalica u zgradu Kongresa.
Ministar vojske Rajan Mekarti je rekao za AP da su bezbednosne službe svesne potencijalnih pretnji i upozorio je komandire jedinica da budu na povećanom oprezu kako se inauguracija približava, ali komandiri zasad nisu uočili nikakvu pretnju.
Nacionalna garda je počela da pristiže u Vašington još prošle nedelje i dodala da će biti kompletna do srede.
Preporučujemo
BAJDEN DELI LEKCIJE O PRAVDI I DEMOKRATIJI: Rusija odmah da oslobodi Navaljnog
17. 01. 2021. u 22:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSI O NAPADU NA PRAVOSLAVNU SVETINjU: Američki "patriot" pogodio Kijevsko-pečersku lavru
MINISTARSTVO odbrane Rusije tvrdi da je Kijevsko-pečerska lavra pogođena raketnim sistemom protivvazdušne odbrane "patriot" američke proizvodnje, navodeći da bi jedan od razloga za to moglo da bude slanje Ukrajini tih raketa kojima je istekao rok korišćenja.
15. 06. 2026. u 10:10
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
ŠTA JE BRE OVO? Misteriozna životinja snimljena u Mačvi (VIDEO)
Kratak video, za koji se navodi da je nastao iz vozila na području Mačve.
13. 06. 2026. u 20:49
Komentari (2)